شاهین علیزاده فرماندار شهرستان ماکو در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری با اعلام این خبر گفت : از اول تیر ماه ، ارائه خدمت به مردم در محلی به غیر از میز خدمت و ارجاع آنان به واحد های سازمانی و کارشناسان در داخل ادارات ممنوع بوده و نقض مقررات محسوب می شود .  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده با اشاره به اهداف پیش بینی شده ارائه خدمات به شهروندان در قالب میز خدمت گفت : جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان ، تکریم ارباب رجوع ، جلوگیری از سرگردانی مردم در ساختمان های اداری دستگاههای اجرایی ، پیشگیری از امکان برقراری ارتباط غیر اصولی و مفسده آمیز با کارکنان دولت و ایجاد نظام اداری پاسخگو و کارآمد از جمله اهداف ارائه خدمات به مردم در قالب میز خدمت است .

وی با بیان اینکه از اول تیر ماه ، ارائه خدمت به مردم در محلی به غیر از میز خدمت و ارجاع آنان به واحد های سازمانی و کارشناسان در داخل ادارات ممنوع بوده و نقض مقررات محسوب می شود افزود : دستگاههای اجرایی مکلف هستند تنها از طریق میز خدمت (حضوری یا الکترونیکی) که در طبقه اول یا در دسترس ترین مکان با مراجعین قرار دارد ، ارباب رجوع را پذیرش کرده و حتی المقدور در همان مکان از طریق فرایند های تجمیع شده در میز خدمت ، درخواست های مراجعان پذیرش و خدمات لازم به آنها ارائه شود .

فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : بخشنامه 24452 مورخ 01/03/97 ریاست جمهوری و بخشنامه های همسو با آن برای تمامی دستگاههای اجرایی  ، موسسات و شرکت های دولتی ، نهاد های عمومی غیر دولتی و سایر دستگاهایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند لازم الاجرا می باشد .    

علیزاده در پایان اظهار داشت : عملکرد دستگاههای مشمول این بخشنامه بعد از اجرایی شدن آن مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و با ناقضان آن برخورد خواهد شد .