پیش از ظهر امروز اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات ذیربط در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با تقدیر از زحمات و تلاش های مسئولین ادارات و نهاد ها در جذب اعتبارات تخصیصی سال 1396 گفت : علیرغم محدودیت و تنگناهای مالی. دولت اعتبارات بسیار خوبی را برای عمران ، توسعه و آبادانی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اختصاص داده است و لازمست مسئولین با برقراری ارتباط خوب و مستمر با مردم ، خدمات و دستاورد های دولت و نظام را به آنها گزارش دهند .

وی افزود : در راستای ارائه خدمات مطلوب و ارتقاء شاخص های توسعه در جامعه ، مشکلات و نارسائی هایی وجود دارد و باید تلاش شود با تعامل و همدلی آنها را از پیش رو برداریم .  

فرماندار ماکو با بیان اینکه شاخص های جمعیتی ، پروژه های نیمه تمام احداثی ، پروژه های مستمر ، محرومیت و ... از جمله ملاک های توزیع اعتبارات است گفت : در بخش اول توزیع اعتبارات ، سهم شهرستان ماکو از محل تملک دارایی های سرمایه ای حدود 220 میلیارد ریال است که در قالب 23 فصل توزیع بین ادارات توزیع خواهد شد .

شاهین علیزاده خاطر نشان ساخت : بخش عمده ای از اعتبارات استانی و شهرستانی هنوز توزیع نشده است و مسئولین ادارات می توانند با ایجاد تعامل و همچنین پیگیری از ادارات کل ، اعتبارات بیشتری را در جهت عمران و توسعه شهرستان جذب نمایند .

در ادامه این جلسه اعتبارات شهرستان به تفکیک فصل مورد بحث و بررسی اعضای کمیته برنامه ریزی قرار گرفت .