در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای توسعه همه جانبه شهرستان ماکو استفاده شود

 بعد از ظهر امروز اولین جلسه شورای اداری شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین ادارات و نهاد های عضو شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ‌. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از اعضای شورای اداری در مدیریت مناسب منابع در سال گذشته گفت : علیرغم محدودیت منابع مالی و تحریم های ظالمانه دولت آمریکا در سال گذشته با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ،تدبیر دولتمردان و حمایت و همراهی مردم توانستیم به موفقیت های خوبی در عرصه های بین المللی دست یابیم . 

وی با بیان اینکه در حوادث و رویداد های اخیر از جمله جاری شدن سیلاب در تعدادی از استان های کشور و اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی اظهار داشت : باید به مدیریت حوادث اخیر افتخار کرد ، چراکه این رویداد ها موجب وحدت و وفاق ملی شد که  با صرف هزاران میلیارد ریال نمی توان به این مهم دست یافت . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه در سال جدید نیز دشمن از حیله و نیرنگ دست نخواهد برداشت و درصدد تضعیف روحیه مردم نسبت به آینده خواهد بود خاطر نشان ساخت : در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای توسعه همه جانبه شهرستان ماکو استفاده کرد و به لطف تلاش و مجاهدت نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی ، شهرستان ماکو جز شهرهای امن کشور  است و امنیت برای سرمایه گذاری در این شهرستان مهیا است.

عباسی با تبریک هفته کار و کارگر و روز ملی شوراها گفت : سرمایه اجتماعی مملکت با دستان توانمند کارگران ، کارآفرینان و سرمایه گذاران افزایش می یابد و شوراها بعنوان نماد عینی دموکراسی در کنار دولت و در صدد کاهش هزینه های آن تلاش میکنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین شهرستان در حداقل رساندن مشکلات مردم تلاش میکنند و خواهند کرد افزود: حرمت مردم باید از سوی خادمین مردم که در پستهای مختلف مسئولیت دارند، حفظ شود.

فرماندار ماکو با تاکید بر توجه ویژه شهرداران و شورا های شهرهای ماکو و بازرگان به بحث زیبایی و مبلمان شهری افزود : ساخت و سازهای غیر اصولی از سوی ادارات ذیربط پیگیری شود و شهرداران به پروژه های درآمدزای پایدار توجه کنند.

عین اله شریف پور نماینده مردم ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت درمجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با تبریک هفته کار وکارگر و روز ملی شوراها گفت : در طول سه سال گذشته 1000 میلیارد تومان اعتبار از ردیف های مختلف بودجه جذب کرده ام و برای محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار نیز با استفاده از ظرفیت نهاد های مرتبط با دفتر مقام معظم رهبری از جمله بنیاد مستضعفین ، بنیاد علوی و بنیاد برکت توانستیم اقدامات بسیار خوبی را در روستاها و شهرهای کم برخوردار انجام دهیم . 

وی با اعلام خبر سفر معاون اول رئیس جمهور در هفته آینده به منطقه آزاد ماکو گفت : در این سفر شاهد کلنگ زنی آزاد راه بازرگان - تبریز و گاز رسانی به 155 روستا خواهیم بود ، که با بهره برداری از آنها شاهد توسعه متوازن در منطقه خواهیم بود . 

خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش ها و زحمات  اعضای کمیسیون های تنظیم بازار ، گندم ، آرد و نان ، ستاد خدمات سفر ، شورای ترافیک و شورای هماهنگی مدیریت بحران در طول ایام شب عید و تعطیلات نوروزی گفت : امید است با تلاش و اهتمام جدی مسئولین در سال جدید بتوانیم در تحقق شعار " رونق تولید " گام های مثبتی برداریم ‌. 

وی با بیان اینکه متاسفانه در ابتدای سال جدید شاهد جاری شدن سیل در برخی مناطق کشور بودیم که خسارات زیادی به بار آورد گفت : مردم شریف شهرستان ماکو در این رابطه حدود 3 میلیارد ریال کمکهای غیر نقدی خود از جمله چادر ، پتو ، مواد غدایی و لوازم بهداشتی در قالب ۴ دستگاه کامیون ، ۱ دستگاه تریلی و یک دستگاه وانت، با همکاری جمعیت هلال احمر و سایر نهاد های حمایتی استان های خوزستان ، گلستان و کهگلویه و بویر احمد ارسال شده است .