شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند

صبح امروز دوشنبه ۴ اسفند سالجاری دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو و با حضور خانم معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی در محل فرمانداری برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه بروز رسانی تجهیزات و کتب موجود در کتابخانه‌های عمومی ضروری است گفت : به روز رسانی کتب، فضا و تجهیزات کتابخانه ها نقش موثری در افزایش حضور اقشار مختلف مردم در این مراکز فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد.

وی افزود: برای آن که مردم به حضور در کتابخانه های عمومی تمایل پیداکنند باید در مسیر رفع مشکلات و کمبودهای این کتابخانه ها قدم برداریم.

فرماندار شهرستان ماکو خاطرنشان ساخت : شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند و به اجرای این مهم توجه داشته باشد.

خانم خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه کار ما تنها امانت و برگشت کتاب نیست گفت : در تلاشیم تا آگاهی را به مردم رسانده و بیشتر در فعالیتهای اجتماعی مشارکت داشته باشیم .

وی افزود : ما برای اولین بار در سطح کتابخانه های عمومی کشور طرح کتاب پیک را در استان راه اندازی نموده ایم .

خانم معصومی با اشاره به اینکه با ورود کرونا به کشور فعالیت کتابخانه های ما متاثر از این بیماری شده است بیان نمود : ما در حوزه فضای مجازی بشدت فعالیت نموده ایم و در تمامی کتابخانه های سطح استان جهت دسترسی اعضا صفحه مجازی راه اندازی شده است.