اعتماد مردم به رسانه‌های رسمی نباید خدشه‌دار شود

ارومیه- ایرنا- فرماندار ماکو گفت: رسانه‌های رسمی کشور باید در کنار برجسته‌سازی دستاوردهای نظام، به مسوولیت اجتماعی خود نیز عمل کنند تا اعتماد عمومی نسبت به آنها خدشه‌دار نشود و روند اطلاع‌رسانی به صورت طبیعی دنبال گردد.

حسین عباسی» که از جمله مسوولان مردمی و رسانه‌ای آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود، روز یکشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان افزود: همه باید در سطح جامعه برای دسترسی به اخبار موثق به رسانه‌های رسمی و به ویژه «ایرنا» مراجعه کنند و این اعتماد در سایه رعایت صحت، دقت و سرعت از سوی این رسانه حاصل می‌شود.

وی افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی یا «ایرنا» به عنوان رسانه رسمی نظام نیز باید به دنبال آموزش نیروهای موجود و جذب نیروهای نخبه و دانشگاهی باشد؛ خبرنگارانی که ضمن توجه به مسوولیت اجتماعی و حقوق قانونی خود بتوانند مسوولان را به پاسخگویی صحیح و واقع‌بینانه سوق دهند. 

وی با بیان اینکه جامعه ایرانی امروزه به اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف نیاز دارد، ادامه داد: اصحاب رسانه‌ موظف هستند اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را در اولویت خود قرار دهند و به طور واقع‌بینانه نسبت به انتشار خبر اقدام کنند.

وی رسالت ایرنا را ارزشمند خواند و اضافه کرد: ادارات شهرستانی موظف هستند تا با خبرنگاران ایرنا همکاری لازم را داشته باشند و این امر بدون‌شک در معرفی ظرفیت‌های شهرستان مؤثر خواهد بود.

وی بیان کرد: انتظار ما این است که شهرستان مرزی ماکو که در مسیر جاده ابریشم قرار دارد، به عنوان ویترین نظام جمهوری اسلامی ایران در رسانه‌ها به بهترین نحو ممکن برجسته شده و ظرفیت‌های آن از طریق ایرنا و با زبان‌های مختلف به جهانیان معرفی شود. 

فرماندار ماکو در این دیدار برای ایجاد و راه‌اندازی دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در این شهرستان ابراز امیدواری کرد و گفت: نقش ایرنا در توسعه ماکو و تولید محتوا برای پشتیبانی از فضای مجازی بدون‌شک بی‌بدیل خواهد بود.

ماکو یکی از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود که بزرگترین مرز زمینی کشور در بخش بازرگان این شهر قرار گرفته است؛ ماکو علاوه بر برخورداری از این مرز زمینی دارای ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، گردشگری و فرهنگی است.