نقش عشایر در تامین و حفظ امنیت پایدار مناطق مرزی بسیار مهم و تاثیرگذار است

صبح امروز جلسه شورای عشایری شهرستان ماکو به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو و با حضور ناجی مدیرکل امور عشایری استان ، سران عشایر و مسئولین ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد .

📌 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، محمدی ایروانلو در این جلسه با اشاره به فرمایش بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) که عشایر را ذخایر انقلاب عنوان نمودند گفت : تامین امکانات رفاهی و ضروری برای عشایر جزوه وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی است و مسئولین امر باید زمینه و شرایط مناسب تولید را برای این قشر مولد و کم توقع فراهم نمایند چرا که نقش عشایر در تامین و حفظ امنیت پایدار مناطق مرزی بسیار مهم و تاثیرگذار است .

📌 فرماندار ماکو با بیان اینکه مشکلاتی که بعضی از عشایر پیشکسوت به نیابت از جامعه عشایری در شهرستان ماکو مطرح نمودند کاملا بجا می باشد گفت : بحث کرونا دغدغه ای است که امروزه مشکلات زیادی را متحمل عشایر نموده و باعث شده میادین دواب منطقه تعطیل شده تا عشایر عزیز نتوانند دام‌های خود را در معرض فروش قرار دهند و این امر باعث فرصت سازی برای یکسری افراد و دلالان شده که دام‌های عشایر را به قیمت های پایین خریداری می‌کنند .

📌 محمدی ایروانلو با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مولفه های توسعه هر جامعه و شهرستان ما مسئله امنیت بوده و مباحث مرزی برای ما خیلی مهم است افزود : الزامات رعایت محدوده های قرمز هم به روستاییان مرزنشین و خصوصاً عشایر تاکید و اطلاعات لازم داده شود تا خدای نکرده عشایر در این حوزه متحمل ضرر و زیان چه مالی و انسانی نشوند .

📌 وی در پایان خاطرنشان ساخت : با توجه به مشکلاتی که عشایر در فروش محصولات خود خصوصا دامها دارند تاکید می‌شود برنامه‌ریزی های لازم برای خرید دام‌های عشایر هر چه سریعتر انجام شود .