بهزیستی یکی از نهاد های حمایتی و اجتماعی تاثیرگذار جامعه است و خدمت در آن بدون عشق و نوع دوستی امکان پذیر نیست

ظهر روز چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۹ ، دکتر سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با حضور در دفتر فرماندار شهرستان ماکو ضمن دیدار و گفتگو با حسین عباسی به تبیین وظایف و ماموریت های سازمان بهزیستی در راستای خدمات رسانی به گروههای هدف پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیتهای اداره کل بهزیستی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و مشارکت‌های مردمی گفت : بهزیستی یکی از نهاد های حمایتی و اجتماعی تاثیرگذار جامعه است و خدمت در آن بدون عشق و نوع دوستی امکان پذیر نیست . 

فرماندار ماکو ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ ریزی و حمایت مسئولین در استان و شهرستان شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در راستای ارتقاء رفاه اجتماعی جامعه هدف سازمان بهزیستی باشیم . 

دکتر سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی  هم در این دیدار با تقدیر از نگاه ویژه و کارشناسی فرماندار ماکو به مسائل و مشکلات جامعه تحت پوشش بهزیستی گزارشی از اهم اقدامات اداره کل بهزیستی را بیان نمود . 

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۸۸ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۶۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بهزیستی می باشند اظهار داشت : افزایش جمعیت معلولین و در کنار آن کمبود منابع مالی باعث شده در حال حاضر بیش از ۲۱ هزار خانوار پشت نوبت دریافت خدمات و مستمری از بهزیستی استان باشند . 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی بااشاره به قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در استخدام ها افزود : طبق  ماده ۱۵ این قانون باید حداقل ۳ درصد  از مجوزهای استخدامی (‌رسمی، ‌پیمانی، کارگری) دستگاه‏های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‏ها، مؤسسات،‌ شرکت‏ها و نهادهای عمومی و انقلابی  به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص یابد که در صورت اجرای کامل آن بخشی از مشکلات اشتغال معلولین حل خواهند شد .

دکتر سعید فریور در ادامه به طرح های اشتغالزایی سازمان بهزیستی اشاره و خاطر نشان ساخت : در حال حاضر دولت به هر شخص کارفرمایی که یک فرد معلول را بکارگیری نماید ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می نماید که این وام قابل افزایش تا ۴۰ نفر و ۲۰ میلیارد ریال می باشد و در کنار آن تا ۵ سال حق بیمه سهم کارفرما را نیز پرداخت می نماید .