بنیاد مسکن با اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای محیط امنی را برای روستائیان فراهم می نماید

🔻عصر امروز نشست هم اندیشی دهیاران شهرستان ماکو به ریاست معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، بخشداران مرکزی و بازرگان و دهیاران در محل فرمانداری برگزار شد .

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ خانم قربانی در این نشست با تقدیر از تلاشگران عرصه عمران و آبادانی روستاها گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مهمترین نهاد هایی است که امام خمینی (ره) در اولین ماههای پیروزی انقلاب دستور تشکل آن را داد تا با تکیه بر قوانین و مقررات در تامین مسکن محرومین و عمران و آبادانی روستاها تلاش نماید.

🔻وی با بیان اینکه بنیاد مسکن با اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای محیط امنی را برای روستائیان فراهم می نماید افزود : دهیاران و بنیاد مسکن بعنوان دو نهاد مهم و انقلابی در راستای اجرای طرح های عمرانی و محرومیت زدایی باید در کنار هم باشند ، تا با جلب مشارکت های عمومی به توسعه مناطق روستایی کمک نمایند .

🔻محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این نشست با بیان اینکه بنیاد مسکن در کنار دهیاران است و نه تلاش برای تقابل با آنها گفت : دهیاران به لحاظ عدم امنیت شغلی ، حقوق و دستمزد مناسب و بسیاری از موارد مشابه مظلوم ترین قشر مدیران جامعه هستند .

🔻وی با بیان اینکه بنیاد مسکن از محل دریافت قیر یارانه ای در 8500 روستا بیش از 9 هزار کیلومتر عملیات آسفالت ریزی انجام داده است افزود : در حال حاضر برای  38230 روستا در کشور طرح هادی تهیه شده است که مستلزم اجرای  آنها همکاری تمامی بخش ها از جمله دهیاران ، شوراهای اسلامی و روستائیان است . 

🔻امیر نعنائی بخشداران مرکزی و شهرام خلیل زاده بخشدار بازرگان هم در این نشست گزارشی از موانع و مشکلات طرح های عمرانی و در دست اجرا بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان همچون تامین قیر یارانه ای،الحاق زمین و تاکید بر رفع اختلافات منابع طبیعی ، بنیاد مسکن و سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص اراضی واقع شده در محدوده روستاها ارائه دادند .

🔻در ادامه این نشست نماینده دهیاران شهرستان ماکو و روسای شوراهای بخش مرکزی و بازرگان مسائل و مشکلاتی را در خصوص اجرای طرح های عمرانی در روستا توسط بنیاد مسکن را بیان نمودند .