خالی بودن کرسی های شورای شهر ماکو از زنان مورد انتظار نیست

ظهر روز چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ جلسه نشست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو با اقشار مختلف بانوان به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن با حضور فرماندار و بانوان در محل فرمانداری برگزار گردید. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، روز زن و ولادت حضرت امام خمینی ( ره ) گفت : یکی از مهم ترین مقوله های امروز مباحث مربوط به زنان است و یکی از دسیسه های امروزی مخالفان دین مبین اسلام این است که از طریق خدشه دار کردن شخصیت انسانی زن این موجودی که نیمی از پیکره اجتماع انسانی را تشکیل می دهد ، دین اسلام و تعالیم آسمانی آن را خدشه دار نماید .

🔹 وی افزود : برخلاف عقاید عصر جاهلیت و همچنین عصر جاهلیت مدرن که هیچ گاه نتوانستند جایگاه انسانی زن را به در ستی به تصویر کشند ،زن در اسلام از جایگاهی محترم برخوردار است .

🔹 فرماندار ماکو در ادامه این نشست با تبیین نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت : رهبر فقید انقلاب فرمود «ما نهضت مان را مدیون زنان می دانیم » و همین نکته برای بیان نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی از هر کلامی رساتر است.

🔹 ایشان در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاهها را زنان و دختران تشکیل می دهد گفت : قطعا نقش بانوان در جامعه نقش اساسی و ر اهبردی است ودر آینده زنان ما در عرصه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و ورزشی نقش بی بدیلی خواهند داشت. 

🔹 فرماندار شهرستان ماکو با بیا اینکه حضور بانوان ماکو در عرصه های جامعه مدنی خیلی ضعیف است گفت : خالی بودن کرسی های شورای شهر ماکو از زنان مورد انتظار نیست و زنان باید در شهرستان خودشان را نشان داده و باید در انتخابات پیش روی شوراها حضوری پررنگ تر داشته باشند .