شهرستان ماکو جزو شهرستان های پیشتاز استان آذربایجان غربی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز است

دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کمیسیون در محل فرمانداری برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از تلاش ها و زحمات اعضای کمیسیون گفت : با استناد به میزان کشفیات و پرونده های متشکله ، شهرستان ماکو ، جزو شهرستان های پیشتاز استان آذربایجان غربی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز می باشد که این امر را مدیون تلاش تمامی نیروهای عمل کننده بویژه نیروهای امنیتی هستیم.

فرماندار ماکو با بیان اینکه تمامی ادارات ، سازمان ها و نهادها در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسئولیت شرعی و قانونی دارند گفت : پدیده قاچاق علاوه بر مشکلات اقتصادی ، تبعات سیاسی ، اجتماعی و ناعدالتی را بدنبال دارند و برخی با بی اعتنایی به قانون و بدون در نظر گرفتن مصالح کشور ، اعتماد عمومی به نظام را خدشه دار می کنند . 

وی تقویت بخش خصوصی و ارتقاء کیفیت و کمیت محصولات تولیدی را مانعی برای قاچاق عنوان و اظهار داشت : لازمه رشد اقتصادی ، حل مشکلات پیشروی تولیدکنندگان است و در این راستا ارتقاء فرهنگ عمومی برای استفاده از کالای داخلی نیز مثمر ثمر است .