روابط سیاسی و اقتصادی ایران و ترکیه ، در تمامی سطوح از اهمیت ویژه ای برای دو طرف برخوردار است

🔻 صبح امروز هشتاد و نهمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه با هدف بررسی و تسهیل مسائل مرزی با حضور فرمانداران ماکو و چالدران و همچنین والیان ایغدیر و آغری در محل فرمانداری چالدران برگزار شد . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی با اشاره به همکاری های بسیار خوب مسئولین ارشد دو کشور ایران و ترکیه در زمینه های مختلف گفت : روابط سیاسی و اقتصادی ایران و ترکیه ، در تمامی سطوح از اهمیت ویژه ای برای دو طرف برخوردار است . 

🔻 فرماندار ماکو و رئیس هیئت ایرانی خاطر نشان ساخت : همراهی ، همدلی و تلاش فرمانداران و والیان شهرهای همجوار بعنوان مسئولین سیاسی مناطق دو کشور در جهت تسهیل در ترددات و مبادلات مرزی و همچنین مبارزه با قاچاق مواد مخدر و گروههای تروریستی بسیار نتیجه بخش بوده است . 

🔻 حسن محمد زاده فرماندار چالدران نیز در این جلسه اظهار داشت : این ملاقات های دوستانه و صمیمی در گسترش روابط برادرانه و همچنین افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در راستای سیاست های اقتصادی دولت هر دو کشور موثر خواهد بود. 

🔻 سلیمان البان والی آغری و رییس هیات ترکیه نیز در این جلسه با تقدیر از نیروهای مرزبانی دو کشور بر تداوم همکاری های سیاسی و اقتصادی به منظور حفظ امنیت پایدار در مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تاکید کرد.

🔻والی آغری و رئیس هیئت ترکیه ابراز امیدواری کرد تا نتایج هشتاد و نهمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی دو کشور نیز همچون گذشته مایه آسایش و آرامش هر بهتر هموطنانمان و کاهش فعالیت های تروریستی در مرزهای دو کشور باشد. 

🔻 در پایان این جلسه هر دوطرف در خصوص گسترش همکاری دوجانبه و تسهیل روابط تجاری و اقتصادی، مبارزه با عناصر تروریستی و قاچاق مواد مخدر و کالا و همچنین کاستن برخی نارسایی ها در ارائه خدمات متقابل توافق و تفاهم نامه ای به امضاء فرماندار ماکو به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و والی آغری به نمایندگی از کشور ترکیه رسید.

لازم به توضیح است جلسه کمیته فرعی و امنیتی ، هر سه ماه یکبار در خاک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه برگزار می شود .