مرز بازرگان به عنوان دروازه اروپا نقش مهمی در گسترش روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی دارد

ظهر امروز به مناسبت ۲۶ آذر روز ملی حمل و نقل و رانندگان مراسمی با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، رانندگان و نمایندگان تشکل‌های صنفی در محل پایانه مرزی بازرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این مراسم با تبریک روز ملی حمل و نقل و رانندگان گفت : حمل و نقل در جامعه امروزی نقش تاثیرگذاری در توسعه بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی دارد .

وی افزود : پایانه بازرگان با توجه به حجم بالای واردات و صادرات جزء فعال ترین پایانه های کشور است و لازمست مسئولین امر نسبت به ارتقاء زیرساخت های آن اهتمام جدی داشته باشند .

 

ارسلان شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این جلسه گفت : با پیگیری های لازم و جذب اعتبارات مورد نیاز تلاش خواهیم کرد اقدامات اساسی و زیربنایی را در پایانه مرزی بازرگان انجام دهیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 90 درصد جابجایی ها توسط مد زمینی صورت می پذیرد افزود : استان آذربایجان غربی دارای 9 شهر مرزی و 5 پایانه است که بیش از 65 درصد واردات کشور از این معابر صورت می پذیرد و پایانه مرزی بازرگان بعنوان یکی از مهمترین پایانه های کشور با 10 درصد صادرات زمینی رتبه دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده است .