باید تلاش شود مشارکت های سازمان های مردم نهاد برای بهبود وضعیت موجود جلب شود

عصر امروز دومین جلسه شورای اداری ، اداره کل ورزش وجوانان استان آذربایجان غربی با حضور فرمانداری ، نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان ، روسای رادارات ورزش و جوانان شهرستان های استان در محل فرمانداری ماکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید ،  جایگاه ویژه ای را برای سازمان های مردم نهاد به منظور برون سپاری برخی مسئولیت ها و حل آسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت آنها قائل است گفت : صرف ثبت سازمان های مردم نهاد و ارائه گزارش های کمی نمی تواند مشکل گشا باشد و باید تلاش شود مشارکت های سازمان های مردم نهاد برای بهبود وضعیت موجود جلب شود . 

وی افزود :با توجه به ظرفیت های موجود تصمیمات بسیار خوبی برای حل مسائل و مشکلات در جلسات اتخاذ می‌شود ولی مشکل اساسی پیگیری مصوبات است که باید تلاش شود ، مثل تیر رها شده از کمان حتما به هدف برخورد نماید . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه میزان طلاق در جامعه بسیار نگران‌کننده است اظهار داشت :  ازدواج هایی که منجر به طلاق می شود نشانگر آن است که افراد آگاهی لازم را نسبت به زندگی مشترک  ندارند و متاسفانه بیشتر طلاق ها در ۵ سال اول ازدواج ثبت می‌شود و باید برگزاری کارگاه های آموزشی قبل و بعد از ازدواج را جدی بگیریم و خانواده‌ها باید تلاش کنند شرایط ازدواج آگاهانه و پایدار را برای فرزندان خود فراهم نمایند . 

علیزاده مشکل بیکاری جوانان را از جمله موانع ازدواج عنوان خاطر نشان ساخت :  اعطای تسهیلات ازدواج نمی تواند مشکل گشای مسائل و مشکلات جوانان باشد و آنها را به فرد بیکار و بدهکار تبدیل می‌کند که دولت تدبیر و امید در این راستا وام های اشتغال پایدار روستایی و فراگیر را برای ایجاد شغل پایدار برای جوانان در نظر گرفته است که با خلاقیت ، ابتکار و نوآوری می شود ضمن حل مشکل بیکاری جوانان ، شرایط را برای ازدواج پایدار نیز فراهم ساخت . 

عین الله شریف پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با بیان اینکه راهکار حل مشکل جامعه و  الخصوص جوانان همکاری و تعامل همه جانبه سه قوه مقننه ، مجریه و قضائیه در کنار هم است . 

وی افزود : برای حل مشکل باید همه جانبه نگر باشیم تا به راهکار های مختلف دست یابیم و نباید فقط نسبت به موضوعات انتقاد کنیم و در کنار نقد برای هر آن راهکاری را نیز ارائه دهیم.

عبداله چمن گلی مدیرکل ورزش وجوانان استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت : با تلاش و جدییت کارکنان ستادی ، مسئولین ادارات شهرستان و کارکنان برای دومین بار جزو ادارات کل نمونه کشوری انتخاب شدیم و این در سایه اتحاد وهمدلی همه جانبه همکاران میسر شده است . 

وی افزود : در سال 1396 رتبه اول ورزشهای همگانی ، روستایی و عشایری ، آموزش و تحقیقات ، امور بانوان و پایگاه قهرمانی و رتبه سوم ورزش قهرمانی کشور را بدون حامی مالی و اسپانسر در بین استان های مطرح کسب نمودیم و این درحالی است که جمعیت بیش از یک میلیونی جوان استان از داشتن خانه جوان در مرکز و شهرستان ها محروم هستند  .

در ادامه این جلسه معاونین ادره کل ورزش و جوانان و روسای ادارات شهرستانی گزارش عملکرد و نکته نظرات خود را بیان نمودند . 

 

با ما در پیام رسان سروش همراه باشید : 

@farmandari_maku