فرماندار ماکو :

آموزش های عمومی به گروه های مختلف باید جزء اولویت های اصلی جمعیت هلال احمر قرار بگیرد

آموزش های عمومی به گروه های مختلف باید جزء اولویت های اصلی جمعیت هلال احمر قرار بگیرد

صبح امروز جلسه ارزیابی مانور زلزله روستای سنگر در ۴ دیماه به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد پیشگیری ، هماهنگی ، فرماندهی عملیات و پاسخ به بحران شهرستان ماکو در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از اعضای ستاد پیشگیری ، هماهنگی ، فرماندهی عملیات و پاسخ به بحران شهرستان ماکو در برگزاری مطلوب مانور زلزله روستای سنگر در ۴ دیماه گفت : کشور ما به لحاظ شرایط جغرافیایی یکی از مناطق مستعد بروز حوادث مختلف است و در این رابطه تجربیات بسیار ارزشمندی را بدست آورده ایم .

فرماندار ماکو با تاکید بر اینکه آموزش های عمومی به گروه های مختلف باید جزء اولویت های اصلی جمعیت هلال احمر قرار بگیرد اظهار داشت : در مانور برگزار شده اقدامات تیم های محلی تاحدودی قابل توجه بود و توانستند تا رسیدن تیم های امدادی و خدماتی دستگاههای عضو ستاد حادثه بوجود آمده را مدیریت نمایند .

وی هدف از اجرای مانور های مختلف در حوزه مدیریت بحران را ارائه آموزش های عمومی و ارزیابی میزان آمادگی و عملکرد دستگاههای امدادی و خدماتی عنوان و افزود : هریک از دستگاههای اجرایی باید بصورت مستمر و با برگزاری مانور های مختلف ، نسبت به سنجش میزان آمادگی کارکنان خود اقدام نمایند .

عباسی با تقدیر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر گفت : در بحث مدیریت بحران و امداد رسانی به حادثه دیدگان نقش تمامی دستگاهها حائز اهمیت و تاثیر گذار است و عملکرد مطلوب آنها می تواند رضایتمندی عمومی را بدنبال داشته باشد .

فرماندار ماکو از مسئولین دستگاههای ذیربط خواست تا با تشویق و ترغیب مردم به مقاوم سازی مساکن روستایی ، اثرات ناشی از بلایای طبیعی در منطقه را به حداقل برسانند .

در ادامه این جلسه پس از ارزیابی عملکرد دستگاه های عضو ، هر یک از اعضای حاضر نکته نظرات و پیشنهادات خود را به منظور اجرای مطلوب مانورهای بعدی بیان نمودند.

 


# نظر : 0