فرماندار شهرستان ماکو :

اجرای احکام جایگزین حبس موجب کاهش آمار زندانیان شهرستان ماکو نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته شده است

اجرای احکام جایگزین حبس موجب کاهش آمار زندانیان شهرستان ماکو نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته شده است

🔹 صبح امروز در مراسمی که با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مدیرکل زندان های استان ، اعضای شورای تامین و تعدادی از مسئولین در محل فرمانداری ماکو برگزار گردید ، رئیس جدید اداره زندان ماکو معرفی شد ‌.

🔹به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ علی محمدی ایروانلو در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش های حسین زاده رئیس قبلی زندان ماکو که یکی از مدیران موفق شهرستان در حوزه خدمتی خود بودند و آرزوی توفیق برای آقایی فر رئیس جدید گفت : امید است با تدبیر و دوراندیشی مسئولین امر شاهد روزی باشیم که آمار زندانیان در کشور به حداقل برسد . 

🔹فرماندار ماکو افزود : با مدیریت مقامات قضایی و همچنین اجرای احکام جایگزین حبس شاهد کاهش آمار زندانیان شهرستان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته هستیم . 

🔹حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام امام جمعه ماکو هم در این مراسم با بیان اینکه مسئولیت در نظام اسلامی امانت الهی است که توسط افرادی در اختیار اشخاص دیگری قرار داده می شود گفت : کسانی اهل ایمان هستند که امانت دار خوبی باشند و این فرصت را مغتنم شمرده و از آن برای خدمت به خلق الله استفاده نمایند . 

🔹وی افزود : خدمت در ندامتگاه ها افتخار بزرگی برای کارکنان آن مجموعه است ، چرا که به کسانی که گفتار آسیب های اجتماعی شده اند حیات دینی و معنوی می بخشند و تلاش می کنند تا فردی سالم و سودمند را به جامعه بازگردانند . 

🔹 مجتبی محمدی مدیرکل زندان های استان نیز در این جلسه با بیان اینکه آذربایجان غربی با ۱۵ مرکز دومین استان بعد از فارس از لحاظ داشتن ندامتگاه است گفت : با تدابیر انجام شده و اینجاد بند های قرنطینه در دوران شیوع کرونا خوشبختانه هیچ مورد همه گیری در زندان های استان مشاهده نشد . 

🔹 وی با اشاره به لزوم جذب اعتبارات شورای اجتماعی کشور بمنظور کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف گفت : کم توجهی بخش های مختلف به آسیب های اجتماعی باعث شده تا تعدادی از شهروندان میهمانان اجباری ما در ندامتگاه ها باشند. 

🔹محمدی به کاهش جمعیت کیفری استان نیز اشاره و افزود : با مساعدت قضات دادگستری و دادسراها در استفاده از مجازات جایگزین حبس ، جمعیت کیفری در استان کاهش یافته و در بحث استفاده از پابند الکترونیک رتبه دوم را در بین استان های کشور کسب کرده ایم.

🔹 در پایان این مراسم با اهداء لوح و هدایایی از زحمات رضا محمدحسین زاده تقدیر و زین العابدین آقایی فر بعنوان رئیس جدید اداره زندان ماکو معرفی شد.

🗓 ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

@PadDolat_Maku

 

# نظر : 0