معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان ماکو در دیدار با حسن کوماسی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان غربی :

تحقق اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و حمایت از فعالان اقتصادی باید دغدغه تمامی مسئولین دستگاه های اجرائی و نظارتی باشد .

تحقق اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و حمایت از فعالان اقتصادی باید دغدغه تمامی مسئولین دستگاه های اجرائی و نظارتی باشد .

صبح روز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ، حسن کوماسی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان غربی با حضور در این فرمانداری با خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان ماکو دیدار و در خصوص مشکلات و حل مسائل حوزه مالیات شهرستان بحث و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو : خانم قربانی در این مراسم ضمن تشکر از حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان غربی در فرمانداری و با اشاره به اینکه خلق حماسه های اقتصادی در حوزه مالیات حاصل تلاش مجموعه مدیران و کارکنان امور مالیاتی و تعامل سازنده آنان با مودیان، دستگاه های اجرایی، مجامع صنفی و البته مشارکت مردم فهیم شهرستان است افزود : ما نیز خودمان را جزو مجموعه شما می دانیم چراکه عملکرد این مجموعه تاثیر مستقیم در رابطه با اعتبارات ملی ، پروژه های عمرانی و زندگی مردم دارد.

وی مجموعه امور مالیاتی شهرستان را مجموعه ای همدل و همراه ارزیابی و خاطر نشان ساخت : تحقق اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و حمایت از فعالان اقتصادی باید دغدغه تمامی مسئولین دستگاه های اجرائی و نظارتی باشد .

حسن کوماسی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان غربی :  ضمن ارائه گزارشی از میزان وصولی درآمدهای مالیاتی به ویژه ارزش افزوده و توزیع آن در بین شهرداری ها و دهیاری ها به اهمیت وصول به موقع درآمدهای مالیاتی و عوارض ارزش افزوده اشاره کرد و درآمدهای مالیاتی را در شرایط تحریم عامل موثری برای تامین بودجه کشور و اداره آن دانست و گفت : در سال گذشته ۶ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان ارزش افزوده برای شهرستان ماکو واریزی داشته ایم که از این مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای شهرداری ماکو ، ۷۰۰ میلیون تومان برای شهرداری بازرگان و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای روستا ها واریز گردیده است .

 وی در خصوص وصول مالیات در استان  نیز افزود : طی شش ماه موفق شده ایم شش دوازدهم بودجه یعنی ۲۲ میلیارد تومان را وصول نموده و رشدمان را به بیش از ۳۰ درصد برسانیم که سهم شهرستان ماکو از این وصول ۵ درصد می باشد و اما در بحث بازار در شهرستان ماکو ۷۲ درصد مالیاتشان صفر و بیش از ۹۴ درصد زیر دو و نیم میلیون تومان و چیزی حدود کمتر از ۵ درصد بالای دو و نیم میلیون تومان است .

در پایان این مراسم ، با تجلیل از زحمات و تلاشهای چندین ساله ناصر احمدی ابراهیم راثی به عنوان سرپرست امور مالیاتی شهرستان ماکو معرفی شد .

 

# نظر : 0