فرماندار ماکو :

شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی و هشدار است

شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی و هشدار است

دهمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات و نهاد های عضو در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تقدیر از هیات مذهبی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات دهه اول ماه محرم گفت : شیوع ویروس کرونا در کشور شرایط ویژه ای را در برگزاری مراسمات و برنامه های مختلف بوجود آورده است و همه باید تا ریشه کنی بیماری سبک جدیدی از زندگی را تجربه کنیم . 

وی با بیان اینکه طبق ارزیابی های شبکه بهداشت و درمان تنها حدود ۴۵ درصد پروتکل ها در مراسمات عزاداری دهه اول ماه محرم  از سوی شهروندان و هیات مذهبی اجرایی شد افزود : این موضوع می تواند عملکرد قابل قبول مجموعه دستگاههای اجرایی ، کادر درمانی ، بهداشتی و شهروندان را که منجر به کسب کارنامه موفق در مدیریت بیماری کرونا شده است را تحت الشعاع خود قرار داده و شهرستان را در وضعیت قرمز قرار دهد .  

فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی و هشدار است و نشر اخبار مبنی بر وضعیت سفید شایعه واین موضوع تکذیب میشود .

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با تقدیر از نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی در برقراری امنیت مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در دهه اول ماه محرم گفت : شکل جدید از برگزاری مراسمات با توجه به شیوع ویروس کرونا با تبدیل تهدیدات این بیماری به فرصت ، موجب گسترش کمک های مومنانه و همچین تبیین ابعاد مختلف واقعه عاشورا توسط مبلغین دینی در بین عزاداران حسینی شد . 

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان گفت : از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهرستان تاکنون ۱۴۴۶ مورد تست از موارد بستری ، مشکوک و مراجعین به مراکز ۱۶ ساعته گرفته شده  که از بین آنها ۳۶۹ مورد موارد مثبت قطعی گزارش شده است  و تا مورخ ۹ شهریور ۳۲۱ مورد به بهبودی کامل رسیده اند و در حال حاضر نیز ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری می باشد . 

وی با انتقاد از رسانه هایی که بدون اطلاع نسبت به نشر اخبار مربوط به کرونا اقدام می نمایند اظهار داشت : تنها منبع رسمی اخبار در خصوص آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان دانشگاه علوم پزشکی است و طبق آخرین استعلام صورت گرفته ، شهرستان ماکو در وضعیت نارنجی و هشدار است . 

دکتر صمدی خاطر نشان ساخت : با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری دهه اول ماه محرم از سوی برخی از شهروندان و هیات های مذهبی ، پیش بینی می شود تعداد موارد مثبت و بستری بیماری کرونا در شهرستان ماکو افزایش یاید و در این صورت بخش کرونای بیمارستان فجر جوابگوی مراجعین نخواهد بود .

# نظر : 0