معاون فرماندار ماکو :

با حمایت های بنیاد برکت در سال گذشته 43 طرح اشتغالزایی با اعتبار 15 میلیارد ریال در روستاهای هدف شهرستان ماکو اجرایی شد

با حمایت های بنیاد برکت در سال گذشته 43 طرح اشتغالزایی با اعتبار 15 میلیارد ریال در روستاهای هدف شهرستان ماکو اجرایی شد

پیش از ظهر امروز جلسه هماهنگی ایجاد طرحهای اشتغالزایی روستایی با همکاری بنیاد برکت در شهرستان ماکو به ریاست خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور مسئولین استانی بنیاد برکت و ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی در این جلسه با تقدیر از اقدامات و حمایت های بنیاد برکت از طرح های اشتغالزایی روستایی در سال ۹۸ گفت : با حمایت های بنیاد برکت در سال گذشته ۴۳ طرح اشتغالزایی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در روستاهای هدف شهرستان ماکو اجرایی شد .  

وی با اشاره به پتانسیل های روستاهای شهرستان ماکو در زمینه کشاورزی و دامداری افزود : پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به مشاغل خرد و صنایع تبدیلی در زمینه های مذکور می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در شهرستان ایفا نماید .

معاون فرماندار ماکو در ادامه عدم آشنایی مردم بویژه جوانان با نحوه کارآفرینی را از جمله مشکلات اصلی در مسیر ایجاد اشتغال دانست و افزود : برای ایجاد اشتغال در شهرستان باید ابتدا پتانسیل های موجود شناسایی گردد و سپس به افراد متقاضی اشتغالزایی در خصوص کارآفرینی آموزش های لازم ارائه گردد و بعد از آن حمایت های لازم از این افراد جهت ایجاد اشتغال پایدار انجام شود .

انوری نماینده بنیاد برکت در استان نیز در این جلسه با تقدیر از زحمات و حمایت های مجموعه دستگاههای اجرایی شهرستان ماکو در جذب و اجرای طرح های اشتغالزایی این بنیاد گفت : بنیاد برکت برای سال 1399 نیز 120 طرح پیشنهادی با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال تدوین نموده است که در صورت وجود متقاضی در روستاهای هدف تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد به آنها اعطاء خواهد شد 

# نظر : 0