فرماندار ماکو :

همه ی اقشار مردم در ترویج ازدواج آسان ، آگاه و پایدار در جامعه مسئولیت دارند

همه ی اقشار مردم در ترویج ازدواج آسان ، آگاه و پایدار در جامعه مسئولیت دارند

🔻 عصر امروز جشن بزرگ ازدواج به مناسبت اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت هفته ازدواج با حضور فرماندار امام جمعه و اقشار مختلف مردم و مسئولین در محوطه کاخ موزه باغچه جوق برگزار شد.

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جشن با تبریک سالروز ازدواج حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و آرزوی خوشبختی برای تمام زوج های جوان گفت : همه ی اقشار مردم در ترویج ازدواج آسان ، آگاه و پایدار در جامعه مسئولیت دارند . 

🔻 فرماندار ماکو با بیان اینکه همه امور در مسائل سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی در ارتباط با هم هستند افزود : فلسفه ازدواج یک کار و خرد جمعی است و با نیت خدایی قطعا در کارها و مراحل زندگانی نتیحه خواهیم گرفت . 

🔻 حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جشن با بیان اینکه برقراری مودت و محبت ثابته بین زن و شوهر و همچنین
رحمت و از خود گذشتگی طرفین از جمله عوامل زندگی پایدار است که در دین مبین اسلام به آن تاکید شده اظهار داشت : تفاهم مطلق در ازدواج وجود ندارد و این امر نسبی است .

🔻 وی با اشاره به عدم رعایت و اگاهی نسبت به شرایط آشنایی قبل از ازدواج در برخی از خانواده افزود : متاسفانه جامعه امروز ما به تبعیت از فرهنگ غرب اصالت خود را از دست می دهد و این امر باعث افزایش میزان طلاق و کاهش ازدواج در کشور شده است .

🔻 در ادامه این جشن به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان اعطاء شد.

 

 

# نظر : 0