فرماندار ماکو :

مدیریت بحران تنها با تعامل و حمایت همه دستگاه های شهرستان میسر است

مدیریت بحران تنها با تعامل و حمایت همه دستگاه های شهرستان میسر است


 اولین جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از تلاش ها و زحمات اعضای کارگروه در جریان سیل اخیر منطقه بورالان گفت :  علیرغم خسارات وارده شدید به  ابنیه و راههای ارتباطی  ، همکاری و تعامل مجموعه دستگاههای اجرایی ، منجر به عادی سازی شرایط در کمتر از ۱۲ ساعت شد . 

فرماندار ماکو  با بیان اینکه مدیریت بحران تنها با تعامل و حمایت همه دستگاه های شهرستان میسر است، اظهار داشت: تشکیل کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی در شهرستان به منظور آگاهی از تجهیزات، امکانات و میزان آمادگی در جهت پاسخگویی مناسب و به موقع به حوادث و سوانح طبیعی و انسان ساز ضروری است.

وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم از سوی اعضای کارگروه در بحث پدافند غیر عامل افزود : باید در کلیه حوزه های خدماتی و عمرانی، دید و نگرش پدافند غیر عامل داشته باشیم و با آینده نگری در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی از منابع جایگزین که قبلا” پیش بینی کرده ایم بهره ببریم و از گسترش بحران جلوگیری کنیم.

عباسی به موضوع ضرورت نهادینه سازی بیمه حوادث نیز اشاره و خاطر نشان ساخت : بروز حوادث مختلف در جامعه غیر قابل پیش بینی بوده و اقشار ضعیف بیشترین خسارت را در این شرایط متحمل می شوند که از بیمه گذار به نحوی حمایت شود و وضعیت اقتصادی او به قبل از حادثه برگردد.

در ادامه این جلسه فرماندار ماکو با اهداء لوح از زحمات علیرضا مختاری بعنوان پیشکسوت ورزشی و فعال اجتماعی که در تمامی حوادث بویژه در بحث مبارزه با کرونا حضور فعال و تاثیر گذاری داشت تقدیر نمود .

# نظر : 0