فرمانداری ماکو :

کشور های همسایه به دلیل شرایط امن و پایدار جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری و توسعه روابط اعلام آمادگی می کنند

کشور های همسایه به دلیل شرایط امن و پایدار جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری و توسعه روابط اعلام آمادگی می کنند

🔻 پیش از ظهر امروز جلسه هماهنگی و برنامه ریزی واردات و ترانزیت دام زنده از طریق مرز بازرگان از کشور ترکیه به قطر به ریاست فرماندار ماکو و با حضور مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر ، مسئولین دامپزشکی استان و مسئولین ادارات ذیربط شهرستانی درمحل فرمانداری ماکو برگزار شد .

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از مسئولین ذیربط و شرکت های حمل و نقل که در راستای ارتقاء جایگاه سیاسی و اقتصادی کشور تلاش می کنند گفت : در شرایط سخت کنونی که کشور های مستکبر سعی در منزوی کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند ، ترانزیت دام زنده خریداری شده توسط کشور قطر از ترکیه و مسئولیت حمل و انتقال آنها توسط پایانه کشور ما نقطه عطفی در روابط بین الملل است . 

🔻 فرماندار ماکو با بیان اینکه کشور های همسایه به دلیل شرایط امن و پایدار جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری و توسعه روابط اعلام آمادگی می کنند اظهار داشت : بخش خصوصی بعنوان همراه و همکار دولت باید شرایط بوجود آمده را بعنوان یک فرصت طلایی تلقی نماید و با پایبندی به چارچوب ها و قوانین مربوطه مسئولین را در انجام تعهدات بین المللی کمک نمایند . 

🔻 وی با اشاره به این موضوع که ترانزیت دام زنده از مرز بازرگان برای اولین بار صورت میگیرد افزود : برابر اعلام مسئولین مربوطه ، کشور های عمان و کویت نیز برای ترانزیت دام زنده از طریق ایران اعلام آمادگی نموده اند . 

🔻 دکتر مرتضی بحرانی مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر نیز در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های فرماندار ماکو ، مسئولین استانی و شهرستانی و شرکت های حمل و نقل گفت : با کمک و همراهی ۵ شرکت حمل و نقل داخلی از خرداد ماه سالجاری تاکنون ۴۱۵۹۵ راس گوسفند نر در قالب ۱۵۰ کامیون با نظارت بهداشتی و قرنطینه ای کارشناسان شبکه دامپزشکی از کشور ترکیه بارگیری و بعد از طی تشریفات قانونی از طریق گمرک بازرگان وارد کشور و پس از طی مسیر مشخص در بندر بوشهر جهت انتقال به کشور قطر تخلیه می شوند . 

🔻 وی با بیان اینکه شرکت های حمل و نقل باید از شرایط بوجود آمده به بهترین شکل استفاده و آن را به فرصت تبدیل نمایند افزود : در صورت عدم حمایت و مراقبت کافی این فرصت طلایی می تواند به یک تهدید برای کشور ما تبدیل و مسیر ترانزیت تغییر کند . 

🔻 در ادامه ، مسئولین حاضر در جلسه و نمایندگان شرکت های حمل و نقل در خصوص مسائل و مشکلات مطروحه به بحث و تبادل نظر پرداختند . 
 

# نظر : 0