فرماندار ماکو :

در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای توسعه همه جانبه شهرستان ماکو استفاده شود

در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای توسعه همه جانبه شهرستان ماکو استفاده شود

 بعد از ظهر امروز اولین جلسه شورای اداری شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین ادارات و نهاد های عضو شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ‌. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از اعضای شورای اداری در مدیریت مناسب منابع در سال گذشته گفت : علیرغم محدودیت منابع مالی و تحریم های ظالمانه دولت آمریکا در سال گذشته با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ،تدبیر دولتمردان و حمایت و همراهی مردم توانستیم به موفقیت های خوبی در عرصه های بین المللی دست یابیم . 

وی با بیان اینکه در حوادث و رویداد های اخیر از جمله جاری شدن سیلاب در تعدادی از استان های کشور و اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی اظهار داشت : باید به مدیریت حوادث اخیر افتخار کرد ، چراکه این رویداد ها موجب وحدت و وفاق ملی شد که  با صرف هزاران میلیارد ریال نمی توان به این مهم دست یافت . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه در سال جدید نیز دشمن از حیله و نیرنگ دست نخواهد برداشت و درصدد تضعیف روحیه مردم نسبت به آینده خواهد بود خاطر نشان ساخت : در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای توسعه همه جانبه شهرستان ماکو استفاده کرد و به لطف تلاش و مجاهدت نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی ، شهرستان ماکو جز شهرهای امن کشور  است و امنیت برای سرمایه گذاری در این شهرستان مهیا است.

عباسی با تبریک هفته کار و کارگر و روز ملی شوراها گفت : سرمایه اجتماعی مملکت با دستان توانمند کارگران ، کارآفرینان و سرمایه گذاران افزایش می یابد و شوراها بعنوان نماد عینی دموکراسی در کنار دولت و در صدد کاهش هزینه های آن تلاش میکنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین شهرستان در حداقل رساندن مشکلات مردم تلاش میکنند و خواهند کرد افزود: حرمت مردم باید از سوی خادمین مردم که در پستهای مختلف مسئولیت دارند، حفظ شود.

فرماندار ماکو با تاکید بر توجه ویژه شهرداران و شورا های شهرهای ماکو و بازرگان به بحث زیبایی و مبلمان شهری افزود : ساخت و سازهای غیر اصولی از سوی ادارات ذیربط پیگیری شود و شهرداران به پروژه های درآمدزای پایدار توجه کنند.

عین اله شریف پور نماینده مردم ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت درمجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با تبریک هفته کار وکارگر و روز ملی شوراها گفت : در طول سه سال گذشته 1000 میلیارد تومان اعتبار از ردیف های مختلف بودجه جذب کرده ام و برای محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار نیز با استفاده از ظرفیت نهاد های مرتبط با دفتر مقام معظم رهبری از جمله بنیاد مستضعفین ، بنیاد علوی و بنیاد برکت توانستیم اقدامات بسیار خوبی را در روستاها و شهرهای کم برخوردار انجام دهیم . 

وی با اعلام خبر سفر معاون اول رئیس جمهور در هفته آینده به منطقه آزاد ماکو گفت : در این سفر شاهد کلنگ زنی آزاد راه بازرگان - تبریز و گاز رسانی به 155 روستا خواهیم بود ، که با بهره برداری از آنها شاهد توسعه متوازن در منطقه خواهیم بود . 

خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش ها و زحمات  اعضای کمیسیون های تنظیم بازار ، گندم ، آرد و نان ، ستاد خدمات سفر ، شورای ترافیک و شورای هماهنگی مدیریت بحران در طول ایام شب عید و تعطیلات نوروزی گفت : امید است با تلاش و اهتمام جدی مسئولین در سال جدید بتوانیم در تحقق شعار " رونق تولید " گام های مثبتی برداریم ‌. 

وی با بیان اینکه متاسفانه در ابتدای سال جدید شاهد جاری شدن سیل در برخی مناطق کشور بودیم که خسارات زیادی به بار آورد گفت : مردم شریف شهرستان ماکو در این رابطه حدود 3 میلیارد ریال کمکهای غیر نقدی خود از جمله چادر ، پتو ، مواد غدایی و لوازم بهداشتی در قالب ۴ دستگاه کامیون ، ۱ دستگاه تریلی و یک دستگاه وانت، با همکاری جمعیت هلال احمر و سایر نهاد های حمایتی استان های خوزستان ، گلستان و کهگلویه و بویر احمد ارسال شده است .

 

 

# نظر : 0