فرماندار ماکو :

انقلاب ما بر خواسته از فرهنگ دینی و قرآنی می باشد و این عامل مهمی بر دوام و پایداری آن است

انقلاب ما بر خواسته از فرهنگ دینی و قرآنی می باشد و این عامل مهمی بر دوام و پایداری آن است

🔻 پیش از ظهر امروز مراسم تجلیل از برگزیدگان 42 دوره مسابقات قرآن مرحله شهرستانی ، با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مسئولین و فعالین قرآنی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم با تقدیر از فعالین قرآنی که در راستای ترویج بهره مندی آحاد مردم از فضائل آیات الهی و کلام وحی تلاش می کنند ، گفت : انقلاب ما بر خواسته از فرهنگ دینی و قرآنی می باشد و این عامل مهمی بر دوام و پایداری آن است . 

🔻وی با تاکید بر لزوم اقدامات فرهنگی و تبلیغی در حوزه فعالیت های قرآنی افزود : شهرستان ماکو به لحاظ ظرفیت های بالقوه ای که دارد می تواند در عرصه های قرآنی نیز در بین سایرشهرستان ها پیشتاز این موضوع مهم باشد ، چراکه همه چیز ما منبعث از قرآن کریم است . 

🔻فرماندار ماکو با تاکید بر اینکه در سایه توسعه فرهنگی و قرآنی ، توسعه اقتصادی رخ خواهد داد اظهار داشت :  با توجه به شریط منطقه ای ، فرهنگ غالب در شهرستان سوق به فعالیت های اقتصادی دارد و باید با آسیب شناسی و رفع موانع پبیش رو ،  در زمینه فعالیت های فرهنگی و قرآنی بیشتر تلاش شود . 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی ، امام جمعه ماکو هم در این مراسم با تبریک دهه امامت و ولایت گفت :  در قرآن کریم ، احادیث و روایات ائمه معصومین علیهم السلام با موضوعیت خاصی به امر حفظ ، تلاوت و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه پداخت شده است . 

🔻وی افزود : فعالین قرآنی در کنار حفظ و تلاوت آیات الهی وظیفه ترویج فرهنگ قرآنی را نیز با توجه به ابزار های روز تبلیغی دارند .

🔻اسماعیل اسکندرزاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ماکو هم در این مراسم با اشاره به اینکه در 42 دوره مسابقات قرآن مرحله شهرستانی ، 70 نفراز قاریان در پنج رشته حفظ ، قرائت ، ترتیل ، اذان و  دعا خوانی شرکت کرده بودند اظهار داشت : از میان شرکت کنندگان ۲۰ نفر به مسابقات استانی راه پیدا کردند . 

🔻 در ادامه این مراسم با اهداء لوح و هدایایی از 28 نفر از برگزیدگان 42 دوره مسابقات قرآن مرحله شهرستانی در دو بخش خواهران و برادران تجلیل بعمل آمد .

 

# نظر : 0