فرماندار ماکو :

رویکرد دولت تدبیر و امید ، کمک به توسعه مناطق روستایی ، تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس روستائیان است

رویکرد دولت تدبیر و امید ، کمک به توسعه مناطق روستایی ، تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس روستائیان است

🔻صبح امروز ، محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بهمراه معاونین بازسازی و مسکن روستایی ، عمران روستایی و مدیر ماشین آلات اداره کل با حضور در محل فرمانداری ماکو ، با حسین عباسی فرماندار این شهرستان و بخشداران مرکزی و بازرگان دیدار و گفتگو کردند .

 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی، در این دیدار با تقدیر از اقدامات بنیاد مسکن در طول سالجاری و تاکید بر ادامه روند با تلاش و همت مضائف بمنظور ارتقاء شاخص های توسعه ای در روستاها گفت : رویکرد دولت تدبیر و امید ، کمک به توسعه مناطق روستایی ، تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس روستائیان است . 

 

🔻فرماندار ماکو برخورداری این شهرستان از اعتبارات ملی ، استانی و همچنین سازمان منطقه آزاد را فرصت بسیار مهمی برای دستگاههای اجرایی استان دانست و افزود : دستگاههای اجرایی می توانند با پیشنهاد و اجرای طرح های عمرانی از این ظرفیت برای توسعه زیرساخت ها و ارتقاء شاخص های کمی و کیفی ، شهرستان جهت جلب رضایت و اعتماد عمومی بهره مند شوند . 

 

🔻عباسی در ادامه بر لزوم تسریع و تسهیل در روند اجرای طرح هادی ، بهسازی و آسفالت راهها و همچنین اعطای تسهیلات احداث و مقاوم سازی مساکن روستایی تاکید و از بخشداران مرکزی و بازرگان خواست با تشویق و ترغیب مردم با استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها ، متولیان امر را در اجرای طرح ها یاری رسانند .

 

🔻فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : در سومین جلسه توزیع اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری ، از این محل 1 میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستای سالبند مصوب شد و لازمست اداره کل نیز در راستای اجرای مطلوب طرح مشارکت جدی داشته باشد . 

 

🔻محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی هم در این دیدار با اشاره به تفاهم نامه این اداره کل با سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص بازنگری ، تهیه و اجرای طرح هادی در روستاها گفت : در تلاشیم با استفاده از این ظرفیت شاخص بهره مندی روستاهای شهرستان ماکو از طرح هادی نسبت به سایر مناطق را افزایش دهیم . 

 

🔻وی با بیان اینکه از 80 روستای شهرستان ماکو که دارای طرح هادی هستند در 24 روستا طرح اجرا شده است افزود : طرح هادی 26 روستای شهرستان نیازمند بازنگری است که لازمست با همکاری دستگاههای ذیربط طرح مربوطه تهیه شود .

 

🔻در ادامه این دیدار بخشداران مرکزی و بازرگان در خصوص مسائل و مشکلات حوزه بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان مطالبی را مطرح نمودند . 

 

# نظر : 0