فرماندار شهرستان ماکو :

اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید، تحول شگرفی درحوزه سلامت و بهداشت جامعه ایجاد نموده است .

اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید، تحول شگرفی درحوزه سلامت و بهداشت جامعه ایجاد نموده است .
پیش از ظهر امروز اولین در اولین مجمع سلامت شهرستان ماکو با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مسئولین و خیرین عرصه سلامت با هدف اجتماعی کردن سلامت به عنوان نیاز امروز جامعه، مهار بیماری های غیر واگیر دار به عنوان ضرورت، ارتقاء سلامت و سبک زندگی اسلامی در محل سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش ماکو برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این مراسم ضمن تقدیر از فعالین و خیرین عرصه سلامت ، بر لزوم اجتماعی کردن بحث سلامت در بین اقشار مختلف مردم تاکید کرد و گفت: اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید، تحول شگرفی درحوزه سلامت و بهداشت جامعه ایجاد نموده است .

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری خوبی در خصوص درمان و بهداشت عمومی صورت گرفته است افزود: دولت همچنین با پیگیری شعار پیشگیری بهتر از درمان است اقدامات شایسته ای نیز در این موضوع انجام داده است.

فرماندار ماکو ماحصل آگاهی اجتماعی اقشار جامعه با بیماری ها و راههای پیشگیری از ابتلا به آن را زمینه ساز کاهش هزینه ها عنوان و اظهار داشت : دولت سالانه حدود ۷ هزار میلیارد تومان در طرح تحول سلامت هزینه می کند و تنها هدف واحد سلامتی مردم را دنبال میکند.

علیزاده خاطر نشان ساخت : در سایه طرح تحول سلامت روستائیان ۳ درصد و شهرنشینان ۶ در صد هزینه های درمان خود را متقبل میشود و هدف آن هم این است که ذهن مردم در مورد هزینه درمان مشغول نشود.

دکتر رحیم صمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این مراسم با بیان اینکه ، سنگ زیر بنای یک جامعه موفق سلامت جامعه است گفت : سیمای بیماری های اکنون جامعه ایرانی با گذشته بسیار فرق کرده است و بیماری های واگیر و عفونی علیرغم شیوع گسترده در بسیاری از کشور های همسایه امروز در ایران مهار شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو با اشاره به اینکه مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال و مرگ و میر مادران باردار طی دو سال گذشته در شهرستان ماکو به صفر رسیده، از پیگیری و مراقبت ۴۰۰ نفر از مردم شهرستان در حوزه دیابت خبر داد و گفت: آمار نزولی در سن ابتلا به سرطان و شیوع آسیب های اجتماعی در منطقه وجود دارد.

دکتر صمدی با تاکید بر اینکه سلامت جلوه ای همگانی دارد و نیاز به همت خود مردم و نهاد های دیگر دارد اظهار داشت :  خیرین عرصه سلامت شهرستان ماکو توانسته اند اولین مرکز سلامت محور استان و همچنین مرکز دیالیز را تاسیس نمایند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو با اشاره به اینکه مرکز دیالیز امید ماکو به همت خیرین شهرستان تاسیس شده است افزود: این مرکز از ظرفیت ۱۴ تخت برای درمان بیماری های کلیوی برخوردار است که قابلیت پوشش بیماران خود شهرستان و حومه را دارد.

وی با اشاره به اقدامات بیمارستانی در این شهرستان تصریح کرد: ظرفیت تختهای بیمارستان فجر ماکو به ۲۰۰ تخت رسیده است که ۳۳ خانه بهداشت، درمانگاه های عمومی و تخصصی در روستاهای شهرستان تاسیس و احیا شده اند.

دکتر صمدی از اختصاص و جذب بهترین ردیف اعتبار به بیمارستان شهرستان خبر داد و گفت: از لحاظ کیفیت بیمارستان ماکو در کشور مطرح است.

وی با عنوان اینکه ۲۲ پزشک عمومی و ۳۱ پزشک متخصص در شهرستان به خدمات رسانی مشغول هستند تاکید کرد: نیازمند هم فکری، حمایت و همکاری مالی و معنوی تمامی اقشار جامعه در راستای دست یابی به اوج سلامتی در جامعه هستیم.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایا از خیرین سلامت و همچنین نماینده خبرگزاری ایسنا در ماکو به پاس همکاری بی منت در انعکاس رویداد های خبری در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ماکو تجلیل شد.

 

 

با ما در پیام رسان سروش همراه باشید : 

@farmandari_maku

# نظر : 0