معاون فرماندار ماکو :

دفع غیر بهداشتی پسماندها ، تهدید جدی علیه محیط زیست ، سلامت و بهداشت عمومی شهروندان است

دفع غیر بهداشتی پسماندها ، تهدید جدی علیه محیط زیست ، سلامت و بهداشت عمومی شهروندان است

🔻صبح امروز جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان ماکو به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی در این جلسه با بیان اینکه عموما" همه اقشار جامعه نسبت به اهمیت سلامت و بهداشت عمومی در جامعه آگاهی دارند گفت :  دفع غیر بهداشتی پسماندها ، تهدید جدی علیه محیط زیست ، سلامت و بهداشت عمومی شهروندان است .

🔻معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، از مسئولین دستگاههای ذیربط خواست ،  ابتدا با صدور اخطاریه و تذکر کتبی و در مرحله بعد با بهره‌گیری از ظرفیت مقامات قضایی با کسانی که علیه محیط زیست اقدام و نسبت به بهداشت عمومی جامعه بی تفاوت هستند  ، برخورد قاطعی صورت گیرد .

🔻جعفر صادق تقی زاده رئیس اداره محیط زیست و دبیر کارگروه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از نحوه دفع پسماند های تولیدی شهرستان گفت : سایت دفن زباله نیازمند مدیریت جدی از سوی متولیان امر است و می‌توان با فنس کشی آن تا حدود زیادی مشکلات موجود را حل کرد .

🔻وی وجود جاده های فرعی دسترسی به سایت دفع پسماند و عدم همکاری  برخی مراکز بهداشتی از جمله آزمایشگاه ها و مطب های پزشکان را جزء مشکلات مهم پیش روی مدیریت پسماند اعلام و خاطر نشان ساخت : این موضوعات می تواند با توجه جدی متولیان امر حل و به مدیریت پسماند شهری کمک کند .

 

# نظر : 0