معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو :

فضاهای شهری در ماکو را باید برای معلولین مناسب سازی نمود تا شرایط زندگی برای این گروه تسهیل و روان شود .

فضاهای شهری در ماکو را باید برای معلولین مناسب سازی نمود تا شرایط زندگی برای این گروه تسهیل و روان شود .

صبح امروز پنجشنبه ۲۰ شهریور سال جاری دومین جلسه کمیته مناسب سازی اماکن عمومی ، معابر شهری و شورای ساماندهی سالمندان شهرستان ماکو به ریاست خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور اعضای کمیته در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛  خانم قربانی در این جلسه با تاکید بر اینکه فضاهای شهری در ماکو را باید برای معلولین مناسب سازی نمود تا شرایط زندگی برای این گروه تسهیل و روان شود افزود : باید تلاش کنیم مناسب سازی به نحو احسن انجام گردد تا زمینه را برای حضور افراد دارای معلولیت ، سالمندان وجانبازان در جامعه فراهم نماییم تا این عزیزان بتوانند از حقوق برابری با دیگر شهروندان برخوردار باشند و در انجام امور خود دچار مشکل نشوند.

وی افزود : مسئولین زیربط بویژه شهرداریها باید با کسبه ای که باعث ایجاد سد معبر پیاده رو ها می شوند و رفت و آمد معلولین ، نابینایان ، جانبازان و افراد سالمند را دشوار می کنند، برخورد و نسبت به جمع آوری سد معبر ایجاد شده اقدام نمایند.

در این جلسه نماینده انجمن نابینایان نیز از مشکلات تردد در مکانهای عمومی را عنوان نمود و خواستار رعایت حال این قشر از طرف مردم و مسئولین شد .

 

# نظر : 0