محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو :

شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند

شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند

صبح امروز دوشنبه ۴ اسفند سالجاری دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو و با حضور خانم معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی در محل فرمانداری برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه بروز رسانی تجهیزات و کتب موجود در کتابخانه‌های عمومی ضروری است گفت : به روز رسانی کتب، فضا و تجهیزات کتابخانه ها نقش موثری در افزایش حضور اقشار مختلف مردم در این مراکز فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد.

وی افزود: برای آن که مردم به حضور در کتابخانه های عمومی تمایل پیداکنند باید در مسیر رفع مشکلات و کمبودهای این کتابخانه ها قدم برداریم.

فرماندار شهرستان ماکو خاطرنشان ساخت : شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند و به اجرای این مهم توجه داشته باشد.

خانم خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه کار ما تنها امانت و برگشت کتاب نیست گفت : در تلاشیم تا آگاهی را به مردم رسانده و بیشتر در فعالیتهای اجتماعی مشارکت داشته باشیم .

وی افزود : ما برای اولین بار در سطح کتابخانه های عمومی کشور طرح کتاب پیک را در استان راه اندازی نموده ایم .

خانم معصومی با اشاره به اینکه با ورود کرونا به کشور فعالیت کتابخانه های ما متاثر از این بیماری شده است بیان نمود : ما در حوزه فضای مجازی بشدت فعالیت نموده ایم و در تمامی کتابخانه های سطح استان جهت دسترسی اعضا صفحه مجازی راه اندازی شده است.

# نظر : 0