معاون فرماندار ماکو:

وقوع و تداوم انقلاب اسلامی مرهون خون پاک شهداء است

وقوع و تداوم انقلاب اسلامی مرهون خون پاک شهداء است

🔹صبح امروز دومین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان ماکو به ریاست خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد ‌.

🔹به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ خانم قربانی در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت : وقوع و تداوم انقلاب اسلامی مرهون خون پاک شهداء است و در این راستا حفظ ارزشهای نظام بر هیچ کسی پوشیده نیست . 

🔹وی با تاکید بر احصاء مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهداء ، ایثارگران و جانبازان در دستگاههای اجرایی و خدماتی گفت : حضور مسئولین دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع در دیدار با خانواده معظم شهداء و ایثارگران الزامی است و باید تا حد امکان موارد و مشکلات آنها تسهیل و حل شود . 

🔹حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه همه ی ما در آخرت نیازمند شفاعت شهداء و خانواده معظم آنها و ایثار گران هستیم گفت : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید به عنوان یکی از مهمترین امور فرهنگی کشور مطرح شود و اگر ما بتوانیم فرهنگ شهادت را به عنوان یک الگو در جامعه معرفی کنیم می‌توانیم به موفقیت‌ها بسیاری دست پیدا کنیم.

🔹اسماعیل مافی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ماکو هم در این جلسه با اشاره به تقدیم ۱۶۵ شهید معظم ، ۵۴۵ جانباز و ۷۲ آزاده به انقلاب اسلامی گفت : در حال حاضر شهریه ۱۹۳ نفر از دانشجویان دانشگاهها و مراکز علمی از سوی بنیاد شهید پرداخت میشود . 

🔹وی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده به خانواده های تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود : با توجه به محدودیت اعتبارات ، احداث یادمان شهداء و همچنین تعویض تمثال مبارک شهداء باید جزء اولویت نهاد های فرهنگی و متولیان امر قرار بگیرد . 

🔹در ادامه این جلسه با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از تعدادی از خانواده معظم شهداء ، ایثارگران و جانبازان تجلیل شد . 

🗓 ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

@PadDolat_Maku

 

# نظر : 0