معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ماکو :

توجه به پدافند غیر عامل از ضروریات جامعه امروزی است .

توجه به پدافند غیر عامل از ضروریات جامعه امروزی است .
پیش از ظهر امروز سومین جلسه شورای فرعی پدافند غیر عامل شهرستان ماکو به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسن محمدزاده در این جلسه گفت : به لحاظ حساسیت موضوع لازم است روسای ادارات شخصاً در جلسات شورا حضور یابند تا تصمیمات گرفته شده به نحو احسن اجرایی شود . 

وی با بیان اینکه توجه به پدافند غیر عامل از ضروریات جامعه امروزی است اظهار داشت : تمامی دستگاههای عضو شورا جهت رسیدن به آمادگی کامل در سوانح و حوادث موظف به برگزاری کارگروههای تخصصی ، رزمایش های عمومی و دوره های آموزشی هستند . 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ماکو بر ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود : ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل در طرحهای حساس و حیاتی به ویژه در میان مدیران سطوح مختلف و همچنین در میان مردم جامعه، تهیه و اجرای طرح‌های پدافند در مورد مراکز، اماکن و تاسیسات حائز اهمیت موجود و در دست اجراء بر اساس اولویت بندی از جمله سیاست های اصلی مورد تاکید در پدافند غیرعامل است که باید مورد توجه اعضای شورا قرار بگیرد.

محمدزاده خاطر نشان ساخت : مهمترین موضوع در پدافند غیر عامل آگاه سازی و آموزش است و پدافند غیر عامل یعنی مصونیت سازی و هدف از آن کاهش آسیب ها و افزایش بازدارندگی ها در مقابل تهدیدها می باشد .

در ادامه این جلسه اعضای شورای ضمن ارائه گزارش عملکرد نکته نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص برنامه های هفته پدافند غیر عامل بیان نمودند . 


@farmandari_maku

# نظر : 0