فرماندار شهرستان ماکو :

برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی تکمیل کننده رسالت آموزش و پرورش در امر پرورش است

برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی تکمیل کننده رسالت آموزش و پرورش در امر پرورش است

🔻ظهر امروز آیین اختتامیه جشنواره بازی های بومی محلی دانش آموزان مناطق عشایری و روستایی استان آذربایجان غربی با حضور فرماندار ، مسئولین و شرکت کنندگان در این جشنواره در سالن الماس شهر بازرگان برگزار شد . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم با تبریک فرا رسیدن هفته معلم گفت : زیر بنای توسعه همه جانبه هر کشور آموزش و پرورش و سرمایه های اجتماعی آن دانش آموزان هستند . 

🔻وی با بیان اینکه معلمین مسیر توسعه کشور را هموار می کنند افزود : با مطالعه کشور های توسعه یافته می توان به این نتیجه رسید که پایه و اساس توسعه آنها آموزش و پرورش و مراکز علمی و آموزشی بوده است . 

🔻فرماندار ماکو با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره بازی های بومی محلی دانش آموزان استان و ابراز خرسندی از میزبانی این رویداد گفت :  برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی تکمیل کننده رسالت آموزش و پرورش در امر پرورش است و به ما گفتگو کردن و در کنار هم زیستن را علیرغم داشتم قومیت ها و مذاهب مختلف با زبان و گویش های متفاوت را یاد می دهند تا در کنار یکدیگر ایرانی متحد و آباد داشته باشیم . 

🔻نسرین پاکدوست رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر استان هم در این آیین با تاکید براینکه این جشنواره برای اولین بار با رویکرد ارائه توانمندی های دانش آموزان عشایر استان برگزار شد گفت: این جشنواره در فضایی باز و با پیگیری اهدافی چون  تقویت هویت ملی و منطقه ای ، آموزش مهارت های زندگی از طریق بازی و سرگرمی ، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در دانش آموزان عشایری و شناخت ارزش ها و ویژگیهای شایسته عشایر برگزار شد .

🔻وی رویکرد آموزش و پرورش را استفاده از تمام توانمندی های جامعه برای تربیت دانش آموزان بعنوان شهروند مطلوب عنوان و اظهار داشت : اجرای چنین جشنواره هایی فرصت های یادگیری مناسب و متعادل را برای همه دانش آموزان در محیط به نام کانون زندگی و مدرسه فراهم می کند که باهم بودن ، با هم زیستن ، در کنار هم زیستن ، مهارت های زندگی ، تعامل ، همبستگی را یاد بگیرند .

 

در ادامه این مراسم هیات برگزاری جشنواره بازی‌های بومی محلی دانش‌آموزان مناطق عشایری و روستایی استان آذربایجان غربی از حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو به پاس حمایت های همه جانبه در میزبانی و برگزاری جشنواره با اهداء لوح و تندیس جشنواره تجلیل بعمل آوردند . 

🔻لازم به توضیح  است ، در این جشنواره 344 دانش آموز در قالب 17 تیم دختر و 23 تیم پسر از شهرستان های استان شرکت کرده بودند و در پایان رقابت ها در بخش دانش آموزان دختر ، شهرستان ماکو در مقطع متوسطه اول و شهرستان نقده در مقطع متوسطه دوم رتبه اول را کسب نمودند ، همچنین در بین تیم های پسران نیز دانش آموزان شهرستان اشنویه در مقطع متوسطه اول و شهرستان چایپاره در مقطع متوسطه دوم رتبه اول را به خود اختصاص دادند که با اهداء مدال و هدایایی از آنها تجلیل شد .

 


 

# نظر : 0