فرماندار شهرستان ماکو در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر :

با اقدامات به موقع نیروهای عمل کننده شهرستان ماکو از ابتدای امسال تاکنون ، حدود 8 تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است .

با اقدامات به موقع نیروهای عمل کننده شهرستان ماکو از ابتدای امسال تاکنون ، حدود 8 تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است .
پیش از ظهر امروز ششمین جلسه شوراس هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورای هماهنگی در محل فرمانداری برگزار شد .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با تقدیر از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و نیروهای عمل کننده گفت :  با اقدامات به موقع نیروهای عمل کننده شهرستان ماکو از ابتدای امسال تاکنون ، حدود 8 تن مواد مخدر در شهرستان و مرکز استان کشف و ضبط شده است . 


وی با بیان اینکه مواد مخدر  90 درصد آسیب های اجتماعی و روانی را به خانواده ها وارد می کند افزود : در حال حاضر بیش از 60 درصد زندانیان کشور در اثر ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با مواد مخدر در بند هستند و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید بیش از گذشته نسبت به اجتماعی کردن بحث مبارزه توجه جدی داشته باشند . 


رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر تقویت نیروهای بازرسی و عمل کننده مستقر در گمرک بازرگان گفت : هرگونه کشف مواد مخدر در سایر کشور ها که پایانه صادراتی آن مرز بازرگان باشد می تواند حوزه صادرات ما را تحت شعاع قرار داده و ابهاماتی را ایجاد کند و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با این مواد افیونی بیش از 3500 شهید تقدیم نموده است . 

حجت الاسلام ابراهیم  عباس نژاد دادستان عمومی و انقلاب ماکو هم در این جلسه گفت : به لحاظ عملکرد ، سال 1397 پرکارترین سال نیروهای عمل کننده مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو بوده است و میزان کشف این مواد خانمانسوز خود گواه این مطلب است . 

وی افزود : از ابتدای امسال تاکنون 184 فقره پرونده در ارتباط با موضوع مواد مخدر به دادسرا وارد شده است و در این راستا حکم 194 نفر از متهمین صادر شده  و تعدادی نیز در مرحله رسیدگی قرار دارند . 

دادستان عمومی و انقلاب ماکو در ادامه خاطر نشان ساخت : با توجه به کشفیات ، حساسیت موضوع و قرار گرفتن کشور و شهرستان ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر ، وظیفه گمرک بازرگان و پلیس مبارزه با مواد مخدر بسیار خطیر تر از گذشته است و باید تلاش شود با همکاری و تعامل تمامی اعضای شورای هماهنگی کارنامه قابل قبولی را در پایان سال ارائه نمائیم . 

در ادامه این جلسه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، نکته نظرات ، پیشنهادات و عملکرد دستگاه مربوطه را بیان نمودند . 

     
@farmandari_maku

# نظر : 0