فرماندار ماکو :

نماز جمعه از بعد سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در حاکمیت اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است

نماز جمعه از بعد سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در حاکمیت اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است

پیش از ظهر امروز جلسه برنامه ریزی و هماهنگی بزرگداشت هفته نماز جمعه در شهرستان ماکو به ریاست امام جمعه و با حضور فرماندار و مسئولین ادارات ذیربط در محل دفتر امام جمعه برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با بیان اینکه نماز جمعه از بعد سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در حاکمیت اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است گفت : مسئولان علاوه بر حضور در صف های اول نماز جمعه در نماز های یومیه مساجد محلات حضور پیدا کنند تا از مسائل و مشکلات مردم آگاه باشند . 

فرماندار ماکو با تاکید بر استفاده از ظرفیت نماز جمعه در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت : نماز جمعه بهترین مکان برای در کنار هم بودن ، بیان مسائل و نماد وحدت و انسجام بین مسلمین است . 

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با تاکید بر اینکه نماز جمعه باید پرشکوه ، دشمن شکن و با احساس مسئولیت مردم و مسئولین برگزار شود تا این تلاقی بین مردم و مسئولین تقویت شود گفت : تبلیغ نماز جمعه در راستایی جذب جوانان از اهمیت ویژه برخوردار است لذا شایسته است در این راستا ستاد اقامه نماز جمعه قدمهای مثبتی را بردارد.

وی نماز جمعه را نماز وحدت آفرین یاد و تاکید کرد: دشمن کوچکترین نقاط کشور که نماز جمعه برگزار میشود را رصد میکنند و برای برهم زدن صفوف آنها نقشه دارند.

شایان ذکر است؛ هفته بزرگداشت نماز جمعه از ۳ تا ۹ مرداد ماه است و برای گرامیداشت این هفته برنامه های مختلفی از جمله ؛ دیدار با خانواده های معظم شهدای ستاد نماز جمعه، حضور بر سر مزار امام جمعه فقید شهرستان، فضاسازی سطح شهر با نصب بنر، حضور پرشور مسئولین و مردم در نماز، تقدیر و تجلیل از ائمه جمعه موقف، برپایی نمایشگاه کتاب، ایستگاه سلامت، پیاده روی خانوادگی، مسابقات ورزشی پیش بینی شده است.

 

# نظر : 0