فرماندار ماکو :

اعتبارات شهرستان ماکو از محل ردیف های بودجه ای استان حدود ۲۷۵ میلیارد ریال است

اعتبارات شهرستان ماکو از محل ردیف های بودجه ای استان حدود ۲۷۵ میلیارد ریال است

🔻 پیش از ظهر امروز اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اعضای کمیته در محل فرمانداری برگزار شد ‌.

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تاکید بر لزوم نظارت بر نحوه هزینه کرد اعتبارات با توجه به شرایط سخت اقتصادی و درصد تخصیص ها گفت : در سال گذشته با توجه به مسائل افتصادی که در کشور حاکم بود از کل اعتبارات ابلاغی 56 درصد آن تخصیص یافت و توانستیم با تلاش و اهتمام جدی مسئولین تعدادی از طرح های عمرانی را افتتاح و به بهره برداری برسانیم . 

🔻 فرماندار ماکو با بیان اینکه اعتبارات ابلاغی شهرستان در سالجاری از محل منابع سرمایه ای ، درآمد نفت و گاز ، قانون استفاده از امکانات کشور و ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده حدود ۲۷۵ میلیارد ریال است اظهار داشت : تنها ۲۰ درصد اعتبارات کل کشور در استان و شهرستان ها توزیع می شود و ۸۰ درصد بودجه در سطح وزارتخانه ها متمرکز است و لازم است مسئولین دستگاههای اجرایی و مدیران کل با پیگیری نسبت به جذب اعتبارات جهت اجرا و اتمام پروژه ها اهتمام جدی داشته باشند . 

🔻 وی با اشاره به استقرار بزرگترین بندر خاکی کشور و منطقه آزاد ماکو در محدوده این شهرستان افزود : شهرستان ماکو می تواند در کنار برخورداری از مزایای منطقه آزاد ، با بهره مندی از اعتبارات ملی و استانی بعنوان شهرستان پیشتاز در بسیاری از شاخص ها مطرح شود و این نیازمند توجه ویژه مسئولین ارشد استان و کشور است . 

🔻 عباسی خاطر نشان ساخت : توسعه شهرستان ماکو بعنوان پیشانی نظام و دروازه ورود به اروپا، می تواند بستر ساز توسعه استان شود ، چرا که توانسته است در شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها ، نقش خود را در تامین کالاهای اساسی به خوبی ایفا نماید. 

🔻 عین اله شریف پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تقدیر از مسئولین ادارات در اجرای طرح های عمرانی در شرایط کنونی و کمبود اعتبارات گفت : مسئولین دستگاههای اجرایی باید در توزیع و درخواست اعتبارات نگاه فرا بخشی داشته باشند .

 

# نظر : 0