فرماندار ماکو :

از ۱۳ فروردین امسال تاکنون 596شهروند ایرانی بعد از غربالگری و نمونه گیری از نظر ابتلاء به ویروس کرونا از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده اند

از ۱۳ فروردین امسال تاکنون 596شهروند ایرانی بعد از غربالگری و نمونه گیری از نظر ابتلاء به ویروس کرونا از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده اند

🔻 پیش از ظهر امروز یازدهمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسُولین ادارات و نهاد های ذیربط و همچنین خبرنگاران رسانه های رسمی در محل فرمانداری برگزار شد . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از مسئولین ادارات و نهادها در مدیریت بحران کرونا گفت : رسانه ها و خبرنگاران در کنار حمایت از خادمان خود در همه عرصه ها که قوت قلب آنها در این روزهای سخت و طاقت فرسا که واقعا جنگ تمام عیار با این ویروس منحوس است با انتقادات سازنده و در شان مردمان با فرهنگ ماکو ، نه تخریب راهگشای امورات باشند و فعالین رسانه ای اخلاقمند ما نیز ایثارگران فرهنگی و آگاه سازی جامعه محسوب میشوند .

🔻وی با اشاره به عدم اعلام قبلی ورود شهروندان ایرانی به کشور از طریق مرز بازرگان افزود : در اولین مرحله ورود اتباع ایرانی به کشور در روز ۱۳ فروردین مشکلاتی بوجود آمد که با هماهنگی های بعمل آمده موضوع حل و از آن زمان تاکنون ۵۹۶ شهروند ایرانی بعد از غربالگری و نمونه گیری از نظر ابتلاء به ویروس کرونا از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده و به شهر های مقصد عزیمت کرده اند .

🔻فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : علیرغم کمبود امکانات ، وجود تحریم ها ، محدودیت اعتبارات و همچنین انتظارات بحق مردم ، وضعیت شهرستان در شرایط مطلوب قرار دارد ولی برای جلوگیری از حاد شدن وضعیت نیاز به همراهی همه مردم میباشد .

🔻عباسی با اشاره به شرایط خاص جغرافیایی و مرزی شهرستان ماکو اظهار داشت : تردد روزانه صدها کامیون ترانزیتی و مسافر از مرز می توانست این منطقه را به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل کند که خوشبختانه با هوشیاری ، همدلی و همکاری قابل تحسین مردم و مسئولین توانستیم موضوع را مدیریت کنیم و در حال حاضر هیچ مشکلی از بابت تخت های بیمارستانی نداریم .

🔻فرماندار ماکو از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند بعد از طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت : با ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا فعالیت برخی از مشاغل و واحدهای تولیدی از ۱۶ فروردین با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع اعلام شده است و انتظار می رود شهرندان محترم همچون اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در اجرای این طرح نیز با مسئولین همکاری لازم را داشته باشند .

🔻وی افزود : از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکنون ۱۴ دستگاه خودرو توسط پلیس راهور شهرستان ماکو توقیف و برای ۲۵ خودروی متخلف نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال شده است . 

🔻دکتر رحیم صمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو هم با اعلام آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت : از ۲۳ اسفند ۹۸ و ثبت اولین مورد مثبت کرونا در شهرستان ماکو تاکنون ۱۷ نفر از شهروندان به این بیماری مبتلا شده اند که خوشبختانه ۱۵ نفر آنها از بیمارستان ترخیص شده اند و حال عمومی ۲ نفر بستری شده بسیار خوب و روبه بهبودی است . 

🔻وی افزود : با تلاش شبانه روزی پرسنل شبکه بهداشت و درمان در اجرای طرح بسیج ملی غربالگری تاکنون بیش از ۹۹ درصد شهروندان دارای پرونده الکترونیک ، حدود ۱۰۴ هزار نفر از جمعیت شهرستان از نظر ابتلاء به بیماری کرونا غربالگری شده اند که ۶۴۳ مورد مشکوک شناسایی و در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می برند . 

🔻مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو در ادامه بر لزوم ساماندهی تولید و عرضه اقلام سلامت محور در راستای جلوگیری از انتقال این ویروس تاکید کرد و افزود: لازمست خیرین و تولید کنندگان محترم قبل از توزیع این اقلام بهداشتی حتما از سلامت کالاها طی آزمایشات مربوطه اطمینان حاصل کنند.

 

# نظر : 0