فرماندار ماکو :

شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو نگران کننده است و در صورت ادامه این روند ، امکانات درمانی موجود جوابگوی مراجعین نخواهد بود

شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو نگران کننده است و در صورت ادامه این روند ، امکانات درمانی موجود جوابگوی مراجعین نخواهد بود

صبح امروز ششمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از زحمات و تلاش های مدافعین سلامت از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور گفت : شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو نگران کننده است و در صورت ادامه این روند ، امکانات درمانی موجود جوابگوی مراجعین نخواهد بود .

وی با انتقاد از شهروندانی که بدون توجه به توصیه های پزشکی جان خود و سایر افراد جامعه را به خطر می اندازند افزود : در حال حاضر ۱۲۷ خانوار  شهری و روستایی در قالب گروههای سنی و شغلی مختلف درگیر بیماری کرونا هستند . 

فرماندار ماکو با تاکید بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی بصورت شبکه ای با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها اظهار داشت : متاسفانه علیرغم اطلاع رسانی گسترده در خصوص بیماری کرونا و آثار مخرب آن ، همچنان شاهد برگزاری مراسمات غیر ضرور از جمله مجالس ترحیم و عروسی در روستاها ، باغ های حاشیه شهر و تجمعات در سطح بانکها ، دفاتر پیشخوان و کافی نت ها هستیم ، که این موضوع باعث گسترش آمار مبتلایان در یکماه گذشته شده است . 

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در شهرستان گفت : تا ۱۸ تیرماه تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان ماکو به ۱۹۵ مورد رسیده است و در حال حاضر تمامی تخت های بخش مراقبت های ویژه اشغال و ۵ مورد بستری با شرایط حاد تنفسی زیر دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) هستند . 

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو ۸۹۸ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک در مراکز شماره یک ، بازرگان و بیمارستان فجر انجام شده است اظهار داشت :  ۷۵ درصد میتلایان را گروه سنی  ۲۰ تا ۴۹ سال تشکیل داده است و اغلب آنها بدلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و حضور در تجمعات مختلف به این بیماری مبتلا شده بودند . 

دکتر صمدی تعداد افراد بهبود یافته را ۱۶۳ مورد عنوان و افزود : تاکنون ۱۸ نفر از کادر بهداشت و درمان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که در صورت ادامه روند موجود و عدم رعایت توصیه های پزشکی توسط شهروندان ، احتمال افزایش این آمار وجود دارد که در این صورت شاهد خروج تعداد زیادی از کادر درمانی از چرخه خدمت خواهیم بود .
 

# نظر : 0