فرماندار ماکو :

ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از جمعیت جوان شهرستان

ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از جمعیت جوان شهرستان

صبح امروز اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ماکو با دستور کار ترویج ازدواج آسان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزاری شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از ادارات و بانکهای عامل در ترویج و تسهیل ازدواج آسان گفت : عملکرد بانک ملی در اعطای تسهیلات ازدواج گفت : برابر آمار اعلامی شعب بانک ملی شهرستان از ابتدای امسال تاکنون ۲۷۵ فقره وام ازدواج به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج به جوانان اعطاء نموده و از این حیث مدیریت بانک ملی قابل تقدیر است . 

فرماندار ماکو با تاکید بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از جمعیت جوان شهرستان اظهار داشت : در حال حاضر جمعیت غالب کشور ما را جوانان تشکیل داده اند و موضوعات مهمی همچون اشتغال، مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پیش روی جوانان  قرار دارد، که لازم است به شکلی جدی به دغدغه ها و نیازهای جوانان پرداخته شود. 

عباسی عدم درک متقابل زوجین را یکی از مهترین علل بروز آسیب های اجتماعی از جمله طلاق عنوان و خاطر نشان ساخت : گرایش برخی از جوانان و خانواده های آنها به زندگی غربی و عدم رشد بلوغ فکری در کنار بلوغ جسمی باعث چنین مشکلاتی شده است ، که ضروریست با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش ، اساتید دانشگاهی و رسانه ها بیشتر به این موضوعات پرداخته شود . 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با تاکید بر ضرورت آشنایی بیش ار پیش جوانان با سبک زندگی ایرانی ، اسلامی گفت : عدم آشنایی زوجین نسبت به تکالیف و حقوق قانونی و شرعی یکدیگر یکی از علل مهم افزایش آمار طلاق در بین جوانان است . 

وی تشکیل شورای مشاوره را برای ارائه خدمات و ترویج ازدواج آسان در بین خانواده را مثمر ثمر دانست و افزود : اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین امر از نظر اسلام تشکیل خانواده است و به یقین مهمترین بحث دنیای امروز نیز چالش‏‌های پیش‌رو در این زمینه است که متاسفانه بدلیل بی مهری و غفلت خانواده ها از بسیاری از سنن دینی و مورد تاکید ائمه معصومین علیم السلام  مشکلاتی را بوجود آورده است .
 

# نظر : 0