فرماندار ماکو در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر :

ذهن توسعه یافته می تواند منجر به توسعه همه جانبه یک شهرستان و کشور شود

ذهن توسعه یافته می تواند منجر به توسعه همه جانبه یک شهرستان و کشور شود

🔻عصر امروز حسین عباسی فرماندار ماکو در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر که در محل فرمانداری ترتیب یافت گفت : اساس و پایه توسعه هر کشور ، فرهنگ آن جامعه است . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی با تجلیل از فعالین عرصه فرهنگ و هنر گفت : در بررسی مفهوم توسعه همه جانبه ، تمامی مولفات از جمله فرهنگ در ارتباط با یکدیگر هستند . 

🔻فرماندار ماکو با بیان اینکه ذهن توسعه یافته می‌تواند به توسعه همه جانبه یک شهرستان و کشور منجر شود اظهار داشت : عرصه فرهنگ و هنر بستر بسیار مناسبی جهت طرح مسائل و معضلات اجتماعی و همچنین جلب مشارکت های عمومی جهت حل آن در جامعه است . 

🔻وی با بیان اینکه احداث مجتمع فرهنگی در شهرستان از جمله مطالبات به حق اصحاب فرهنگ و هنر است افزود : نظارت عالیه بر تمامی امور بر عهده حاکمیت و دولت است و اصحاب فرهنگ و هنر و همچنین فعالین عرصه های مختلف می توانند با پرورش جامعه پرسشگر و حمایت از نهادهای مدنی به خواسته ها و مطالبات خود جامه عمل بپوشانند . 

🔻حافظ تیموری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو هم در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت و اقدامات فرهنگی و هنری در شهرستان اظهار داشت :  امید است با تعامل و همکاری تمامی بخش ها در مسیر توسعه فرهنگ و هنر شهرستان حرکت نمائیم . 

🔻وی با بیان اینکه اگر بخواهیم اصالت یک منطقه را بررسی نمائیم ،  باید فرهنگ و هنر آن را مورد ارزیابی قرار دهیم افزود : شهرستان ماکو در طول چهل سال گذشته دارای ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه در حوزه فرهنگ و هنر است و برای اثبات این ادعا می‌توان به مشاهیر و هنرمندان منطقه در رشته های مختلف اشاره کرد . 

🔻در ادامه این جلسه اصحاب فرهنگ و هنر ، نبود مجتمع فرهنگی و هنری ، عدم ارتباط و حمایت مناسب برخی دستگاهها ، بیمه ، اشتغال و مسکن هنرمندان ، موازی کاری و ورود برخی ادارات غیر مرتبط به عرصه فرهنگ و هنر را مطرح نمودند و مقرر گردید ، نشست بعدی مسئولین با اصحاب فرهنگ و هنر طی هفته های آینده برگزار شود . 
.

# نظر : 0