فرماندار ماکو :

اخلاق‌مداری می‌تواند موجب توسعه کشور در بسیاری از زمینه ها باشد

اخلاق‌مداری می‌تواند موجب توسعه کشور در بسیاری از زمینه ها باشد

عصر امروز  دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماکو به ریاست امام جمعه و با حضور فرماندار ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد و اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با بیان اینکه مسائل و مشکلات اجتماعی باید در جلسات شورای فرهنگ عمومی مطرح شود گفت : برخی مسائل ناشی از کم کاری و یا غفلت نهاد های فرهنگی و اجتماعی است و باید بیش از گذشته نسبت به حل این موضوع اهتمام جدی داشته باشند . 

وی  با تاکید بر لزوم ترویج اخلاق مداری در جامعه افزود : اخلاق‌مداری می‌تواند موجب توسعه کشور در بسیاری از زمینه ها باشد . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه آموزش و پرورش پایه و اساس فرهنگ عمومی جامعه است خاطر نشان ساخت : اگر از تمام ظرفیت ها و قابلیت های آموزش و پرورش استفاده شود بسیاری از چالش ها و مشکلات پیش روی کشور در حوزه های فرهنگی و اجتماعی مرتفع خواهد شد . 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماکو نیز در این جلسه با بیان اینکه مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی از جمله دغدغه های مهم شهرستان است افزود : برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی و همچنین طرح مسائل مربوطه در کمیته های تخصصی و اولویت بندی چالش های اجتماعی و فرهنگی می تواند در عملکرد شورای فرهنگ عمومی موثمر ثمر باشد . 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری افزود : دستیابی به تمدن اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان نیازمنده تربیت جوانان مومن و همچنین تلاش و اهتمام جدی متولیان امر در بحث های فرهنگی است . 

 حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی هم در این جلسه با اشاره به لزوم ارائه تصویر روشن و عمومی از هویت و فرهنگ عمومی جامعه اظهار داشت : با درک واقعیت ها و فضای عمومی جامعه می توان بهتر در مسائل فرهنگی و اجتماعی تصمیم گرفت و اقدامات به موقعی را انجام داد . 

وی با تاکید بر بحث و بررسی مسائل نو پدید در جلسات شورای فرهنگ عمومی افزود : با طرح مسئله و ارائه راهکارهای مناسب در جلسات کمیته های تخصصی می توان در کنترل و یا پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی موفق عمل نمود . 

خدایاری تمدن اسلامی را پله پنجم بیانیه گام دوم انقلاب دانست و خاطرنشان ساخت : انقلاب اسلامی ایران برگرفته از هیچ انقلابی نیست و به همین علت از نظام‌های مستحکم پایدار و مهم جهان است و با همین پشتوانه می توان به تمدن اسلامی دست یافت .  

 

# نظر : 0