فرماندار شهرستان ماکو :

ضرورت ثبت نام کلیه ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمت در سامانه امید

ضرورت ثبت نام کلیه ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمت در سامانه امید

صبح امروز پنجاه و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس شهرستان ماکو به ریاست علی محمدی ایروانلو فرماندار ماکو و با حضور اعضاء ستاد  در محل فرمانداری  برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ؛ علی محمدی ایروانلو در این جلسه با تاکید بر لزوم ثبت نام کلیه ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمت در سامانه امید گفت : با توجه به وضعیت واکسیناسیون عمومی در کشور و همچنین بمنظور مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی سامانه امید راه اندازی شده است . 

وی با بیان اینکه سامانه امید به آدرس اینترنتی https://sdms.moi.ir/ در اختیار عموم است افزود : تمامی کارکنان دستگاههای اجرایی و خدماتی و همچنین شهروندان ملزم به ثبت نام در این سامانه و دریافت بارکد برای استفاده از خدمات عمومی و دولتی هستند . 

فرماندار ماکو با اشاره به مدیریت مطلوب  مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و همچنین افزایش روز به روز میزان واکسیناسیون که منجر به خروج بیش از ۹۰ درصد شهرهای کشور از وضعیت قرمز شده خاطر نشان ساخت : در حال حاضر ۶۲ درصد جامعه هدف ۱۲ سال به بالا شهرستان ماکو ۲ دوز واکسن خود را دریافت نموده اند که ضروریست با تسریع در روند واکسیناسیون و همچنین حضور مردم در مراکز تجمیعی این آمار در پایان آذر ماه به بالای ۸۰ درصد برسد .
 
علی محمدی ایروانلو همچنین از اعطای مجوز انجام تست بین المللیPCR  به شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو خبر داد و گفت : این مهم در سایه پیگیری های صورت گرفته و همچنین حمایت دانشگاه علوم پزشکی استان محقق شده است که با شروع فعالیت این مرکز مترددین از مرز می توانند به راحتی تست پی سی آر منفی خود را در شهرستان ماکو دریافت نمایید . 

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو و دبیر ستاد مقابله با کرونا  با بیان گزارش آماری آخرین وضعیت بیماری در شهرستان ، کل موارد مثبت بیماری را  ۱۶۰۶۳ مورد ، تعداد بستری در بیمارستان ۲۹ نفر  و موارد فوتی در شهرستان ۱۷۸ نفر  اعلام کرد . 

دکتر صمدی با اعلام تزریق ۱۱۹۲۲۴ دوز واکسن و همچینن شیب نزولی شیوع بیماری کرونا در شهرستان افزود :  عادی انگاری ، حضور در  جشن ها و مراسمات ، در کنار کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی ؛  خطر بزرگی است که همواره می تواند ما را به روزهای تلخ گذشته برگرداند . 


🗓 ۱۴۰۰/۰۹/۰۱

@PadDolat_Maku

# نظر : 0