با میزبانی استان ایغدیر ترکیه :

هشتاد و هشتمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه برگزار شد

هشتاد و هشتمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه برگزار شد

روز گذشته (چهارشنبه) هشتاد و هشتمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه با هدف بررسی و تسهیل مسائل مرزی با حضور فرمانداران ماکو و چالدران ، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزوم ،  والیان ایغدیر و آغری و سرکنسول جمهوری ترکیه در ارومیه در محل والی گری استان ایغدیر ترکیه برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی رئیس هیت ایرانی در این جلسه با اشاره به روابط عمیق و بسیار خوب دو کشور مسلمان و همسایه ایران و ترکیه در بسیاری از مسائل سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی گفت :این ملاقاتهای دوستانه و صمیمی در گسترش روابط برادرانه و همچنین افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در راستای سیاستهای اقتصادی دولت دو کشور موثر و باعث یاس و نا امیدی دشمنان ملت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه خواهد شد .  
 
سلیمان البان والی آغری و رئیس هیت ترک نیز در این جلسه با تقدیر از نیروهای مرزبانی دو کشور برتداوم همکاری های سیاسی و اقتصادی بمنظور حفظ امنیت پایدار در مرز های جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تاکید کرد .
 
وی افزود : امیدواریم نتایج هشتاد و هشتمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی دو کشور نیز همچون گذشته مایه آسایش و آرامش هر بهتر هموطنانمان و کاهش فعالیت های تروریستی در مرزهای دو کشور باشد. 

در پایان این جلسه هر دوطرف در خصوص گسترش همکاری دوجانبه و تسهیل روابط تجاری و اقتصادی ، مبارزه با عناصر تروریستی و قاچاق مواد مخدر و کالا و همچنین کاستن برخی نارسایی ها در ارائه خدمات متقابل توافق و تفاهم نامه ای به امضاء فرماندار ماکو به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و والی آغری به نمایندگی از کشور ترکیه رسید . 

لازم به توضیح است جلسه کمیته فرعی و امنیتی ، هر سه ماه یکبار در خاک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه برگزار می شود .

 

# نظر : 0