فرماندار ماکو :

فعالیت سازمان های مردم نهاد باید در چارچوب قوانین و مقررات باشد

فعالیت سازمان های مردم نهاد باید در چارچوب قوانین و مقررات باشد

ظهر امروز چهارمین جلسه بررسی مسائل و مشکلات سازمان های مردم نهاد شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین دستگاههای ذیربط و اعضای  سمن ها در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از اقدامات خیر خواهانه و عام المنفعه سازمان های مردم نهاد گفت : سازمان‌های مردم نهاد، سازمان‌های داوطلبانه، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی هستند که به عنوان نهادهای مدنی و تبلور مشارکت و اعتماد اجتماعی، واسط بین دولت و مردم بوده و مشارکت اجتماعی مردم را در رشد و توسعه جامعه موجب می شوند. 

وی با تاکید بر تعامل و همکاری بیشتر دستگاههای ذیربط با سمن ها افزود :  فعالیت این سمن‌ها از دل خود مردم و بدون هیچ چشم‌داشتی صورت می‌گیرد که قطعا می‌توانند در راستای شناسایی و احصای معضلات و مشکلات جامعه و هم در برنامه ریزی برای رفع این معضلات کمک کنند، بر همین اساس نقش فعالیت سازمان های مردم نهاد باید در چارچوب قوانین و مقررات باشد . 

فرماندار ماکو از سمن های فعال در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی خواست ، با برند سازی و شناسنامه دار کردن محصولات تولیدی محلی در معرفی ، صادرات و جذب گردشگر دستگاههای متولی را همراهی نمایند . 

در ادامه این نشست جمعی از سازمان‌های مردم نهاد به طرح و بررسی مسائل مرتبط با سمن‌ها در خصوص مشکلات‌شان از جمله ، صدور و تمدید مجوز از سوی مراجع ذی‌صلاح و بسیاری از موارد دیگر پرداختند.

 

# نظر : 0