فرماندار ماکو :

مدرک گرایی آسیب جدی سیستم آموزشی ، اقتصادی و اداری است و باید اصلاح شود

مدرک گرایی آسیب جدی سیستم آموزشی ، اقتصادی و اداری است و باید اصلاح شود

پیش از ظهر امروز بمناسبت گرامیداشت هفته جوان و هفته سلامت ، همایش سلامت جوانان و ترویج ازدواج آسان با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مسئولین و دانشجویان در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این همایش با تبریک هفته جوان و هفته سلامت و تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم گفت : بازخورد های خوبی از اعتماد به جوانان در چهل سال گذشته دریافت شده و همواره آنها توانمندی و کارآمدی خود را در عرصه های مختلف به منصه ظهور رساندند .

وی با تاکید بر اینکه مدرک گرایی آسیب جدی سیستم آموزشی ، اقتصادی و اداری است و باید اصلاح شود افزود : اقتصاد ما اقتصاد تولیدی نیست و مصرف گرا است و به تبع آن سیستم دانشگاهی ،  اداری و اقتصادی ما نیز مدرک گرا است و همین امر باعث بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه همه در برابر افکار و اندیشه های جوانان مسئولیت داریم گفت :  نسل جوان نقش مهم و تاثیر گذاری را می تواند در تحقق اهداف گام دوم انقلاب ایفا نمایند و این امر باعث رشد و ارتقاء جامعه اسلامی در بسیاری از زمینه ها خواهد شد . 

عباسی دانشگاه را محلی برای کسب علم همراه با مهارت های اجتماعی عنوان و خاطر نشان ساخت : دانشجویانی پس از پایان تحصیلات دانشگاهی موفق هستند که بتوانند مهارت هایی از قبیل شناخت فرصت ها و تهدیدهای جامعه، مشارکت جویی و بینش اجتماعی ، برخورد مناسب با مخاطرات و آسیب های اجتماعی و همچنین روحیه مطالبه گری و انتقاد سازنده را نیز در خود به حد بالایی برسانند . 

حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این همایش با اشاره به تاکیدات ائمه معصومین در خصوص ازدواج آسان و لزوم فراهم ساختن شرایط مناسب برای ازدواج جوانان توسط خانواده ها گفت : مهریه بیش از حد ، تشریفات زائد ، توقعات بی جا و .... از جمله موانع ازواج جوانان که در جامعه اسلامی مورد پذیرش نیست . 

وی با تاکید بر اینکه با بررسی ابعاد مختلف علت ازدواج می توان به شرایط مطلوب و پایدار در زندگی مشترک رسید افزود : ازدواج آگاهانه، آسان و به هنگام رمز موفقیت یک زندگی است  و در این راستا جوانان و خانواده ها باید با کم کردن توقعات زمینه توسعه امر دینی و الهی ازدواج را ایجاد کنند.  

امام جمعه ماکو به اهمیت بنیان خانواده اشاره کرد وگفت:اگر درجامعه ای خانواده ای مستحکم باشد آن جامعه نیز مستحکم خواهد بود و اگر سست باشد محال است جامعه ای به سعادت برسد. اگر خانواده کارکرد های واقعی و صحیح خود را از دست بدهد شما نمی توانید ناهنجاری هارا در جامعه مهار کنید.

در ادامه ابن همایش دکتر صمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان و همچنین دکتر مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو سخنانی در رابطه با سلامت جوانان و ترویج ازدواج آسان بیان نمودند . 

در پایان نیز با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از عوامل برگزار کننده همایش سلامت جوانان و ترویج ازدواج آسان تجلیل بعمل آمد .  

 

# نظر : 0