فرماندار ماکو :

عدم توجه برخی از شهروندان به توصیه های پزشکی، وضعیت شهرستان ماکو را در وضعیت هشدار و نارنجی قرار داده است

عدم توجه برخی از شهروندان به توصیه های پزشکی، وضعیت شهرستان ماکو را در وضعیت هشدار و نارنجی قرار داده است

پیش از ظهر امروز پنجمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با بیان اینکه عدم توجه برخی از شهروندان به توصیه های پزشکی، وضعیت شهرستان ماکو را در وضعیت هشدار و نارنجی قرار داده است اظهار داشت : بر اساس آخرین آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی استان تعداد مبتلایان به بیماری کرونا این شهرستان به ۱۵۶ نفر رسیده است و در حال حاضر ۶ نفر از آنها در بیمارستان بستری هستند . 

وی با انتقاد از افرادی که بدون توجه به هشدار ها و توصیه ها اقدام به برگزاری مراسمات ترحیم و عروسی در روستاها و باغ های اطراف شهر می نمایند افزود : در اثر همین رفتارهای ناپسند تعداد مبتلایان نسبت به دو هفته گذشته ۴۳ مورد افزایش داشته و تاکنون ۱۴ نفر از کادر درمانی نیز به بیماری کرونا مبتلا شده اند . 

فرماندار ماکو با تاکید بر افزایش تاب آوری جامعه نسبت به کنترل و مبارزه با شیوع ویروس کرونا گفت : با اعمال محدودیت ها و توقف چرخه تولید نمی توان با این بیماری مبارزه کرد و لازمه شکست آن همکاری همه جانبه شهروندان با متولیان امر است . 

عباسی خاطر نشان ساخت : بر اساس مصوبه چهل و ششمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ، مراکز آموزش عالی، حوزه های علمیه، فنی و حرفه ای، زبان سراها و کتابخانه ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، اماکن متبرکه، مساجد و مصلی ها، آزمون های حضوری، قهوه خانه ها، چایخانه ها و سایر مراکز تفریحی، باغ وحش و خانه های بازی از ۵ تیر ماه بمدت_دو_هفته_تعطیل خواهند بود.
 

 

# نظر : 0