فرماندار ماکو :

احداث مجتمع فرهنگی یکی از مهمترین مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ماکو است

احداث مجتمع فرهنگی  یکی از مهمترین مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر  شهرستان ماکو است

پیش از ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی به منظور بررسی مشکلات و ظرفیت‌های حوزه فرهنگ و هنر شهرستان ماکو با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار با اشاره به قرابت فرهنگی ساکنین این منطقه با شهرهای همجوار کشور ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان و تاثیر پذیری آنها از یکدیگر بر لزوم توجه بیشتر اداره کل نسبت به اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان تاکید نمود . 


فرماندار ماکو ضرورت احداث مجتمع فرهنگی در شهرستان را یکی از مهمترین مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر عنوان و اظهار داشت : این موضوع بارها در محافل و جلسات مختلف از سوی اهالی فرهنگ مطرح شده است که متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی هم در این دیدار با تقدیر از دغدغه و توجه ویژه فرماندار ماکو به حوزه فرهنگ و هنر گفت : توجه به زیرساخت ها و اصلاح ساختار ها می تواند به تقویت فرهنگ در جامعه کمک نماید و این نیازمند همکاری و هماهنگی تمامی بخش ها در کشور است . 

وی با بیان اینکه توسعه در جوامع بشری بدون توجه کافی به فرهنگ امکان پذیر نیست افزود : بمنظور دستیابی به هدف واحد ، سیاست گذاری ، برنامه ریزی و اقدام مشترک لازم و ضروری است و باید تلاش شود با استفاده از ظرفیت سازمان منطقه آزاد ماکو و سایر نهاد های به مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر پاسخ مثبت داده شود .    

در ادامه این  دیدار مباحثی در راستای تعامل بیش از پیش و تقویت انجام برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان مطرح شد.

 

# نظر : 0