فرماندار ماکو :

بازسازی و نوسازی مدارس باید بر اساس نظرات کارشناسی و تایید شورای آموزش و پرورش شهرستان صورت پذیرد

بازسازی و نوسازی مدارس باید بر اساس نظرات کارشناسی و تایید شورای آموزش و پرورش شهرستان صورت پذیرد

🔻 صبح امروز دومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از زحمات و تلاش‌های اعضای شورای آموزش و پرورش در اجرای مصوبات شورا و اقدامات لازم برای شروع سالتحصیلی جدید گفت : با توجه های صورت گرفته در مدیریت آموزش و پرورش خوشبختانه در ابتدایی مهرماه هیچ دانش آموزی بدون معلم و کلاس نداشتیم . 

🔻فرماندار ماکو با اشاره به برگزاری برخی کلاس‌های درس در مدارس کانکسی و استیجاری اظهار داشت :  بازسازی و نوسازی مدارس باید بر اساس نظرات کارشناسی و تایید شورای آموزش و پرورش شهرستان صورت پذیرد تا تمامی مناطق شهری و روستایی از فضای آموزشی مناسبی برخوردار باشند .

🔻 عباسی به موضوع دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مقاطع مختلف نیز اشاره و خاطر نشان ساخت : مدیریت آموزش و پرورش باید با استفاده از ظرفیت بخشداران ، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در شناسایی و ترغیب دانش آموزان و خانواده های آنها به ادامه تحصیل اهتمام جدی داشته باشند تا هیچ دانش آموزی به دلیل فقر مالی و مسائل دیگر از ادامه تحصیل باز بماند .

🔻 اکبر باباپور مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو نیز در این جلسه با اشاره به آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مقاطع مختلف گفت : ۶۸ نفر  در مقطع ابتدایی ۱۹۳ نفر در مقطع متوسطه اول و ۹۱ نفر نیز در مقطع متوسطه دوم به دلایل مختلفی از جمله فقر مالی ، عدم به خانواده‌ ها ، نبود سرپرست خانوار و مسائل مشابه دیگر در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در مدارس ثبت نام نکردند و  لازمست تمامی دستگاهها به این موضوع توجه جدی داشته باشند .

# نظر : 0