‍ ‍ فرماندار شهرستان ماکو :

در کنار اقدامات پیشگیرانه حوزه مدیریت بحران، ضروریست با اتخاذ تدابیر لازم ، میزان خسارات به زیرساخت ها و مردم به حداقل برسد

در کنار اقدامات پیشگیرانه حوزه مدیریت بحران،  ضروریست با اتخاذ تدابیر لازم ، میزان خسارات به زیرساخت ها و مردم به حداقل برسد

🔹 صبح امروز جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهاد های عضو در محل فرمانداری برگزار شد . 

🔹به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، علی محمدی ایروانلو در این جلسه با بیان اینکه کشور ما جزو ۱۰ کشور حادثه خیر جهان است گفت : در کنار اقدامات پیشگیرانه حوزه مدیریت بحران،  ضروریست با اتخاذ تدابیر لازم ، میزان خسارات به زیرساخت ها و مردم به حداقل برسد.

🔹وی افزود : بمنظور دست یابی به این مهم نیازمند امکانات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله ماشین آلات ، نیروهای فنی کار آمد ، برگزاری کلاس های آموزشی  و مانور های متعدد هستیم . 

🔹فرماندار ماکو با اشاره به ابلاغ دستورالعمل احتیاطی  سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت : دستورالعمل اقدامات احتیاطی با عنایت به نزدیک شدن فصول پاییز و زمستان و به تبع آن تغییرات محسوس آب و هوایی، فراوانی وقوع مخاطرات طبیعی از جمله بارش های سیل آسا، همچنین برف و کولاک در مناطق تجمعی، کوهستانی و نظایر آن که اجتناب ناپذیر است ابلاغ شده است و در آن شرح وظایف دستگاههای امدادی و خدمات رسان به تفصیل آمده است . 

🔹فرماندار ماکو در پایان بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم از جمله : تامین سوخت جایگزین برای واحد های صنفی ، خانوارها و مراکز اداری و درمانی ، ذخیره سازی ماسه و نمک ، آماده سازی ماشین آلات ، اکیپ های برف روبی و لایروبی مسیل ها از سوی ادارات و نهاد های عضو ستاد تاکید نمود . 

 

# نظر : 0