محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو :

شاخص آسفالت راه‌های روستایی در ماکو بسیار پایین بوده و رتبه چهاردهم استان را دارد

شاخص آسفالت راه‌های روستایی در ماکو بسیار پایین بوده و رتبه چهاردهم استان را دارد

📌 صبح امروز شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ، جلسه پیگیری پروژه های راههای مواصلاتی و روستایی بخش های تابعه شهرستان ماکو به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو و با حضور ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی و سایر مسئولین در محل فرمانداری برگزار گردید .

📌 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ، هدف اصلی تشکیل این جلسه را ادامه رویکردهای فرمانداری ماکو در پیگیری و اعلام نتیجه پروژه ها و برنامه های شهرستانی در حوزه های مختلف خواند و گفت : متأسفانه شاخص آسفالت راه‌های روستایی در ماکو بسیار پایین بوده و رتبه چهاردهم استان را دارد و تا به امروز فقط ۳۱ درصد راه های روستایی آسفالت گردیده و ۶۹ درصد این راه ها  از نعمت آسفالت برخوردار نشده است .

🔹 بنا به این گزارش در این جلسه  چالش ها ومطالبات شهرستان  خصوصا در حوزه  پروژه های راههای مواصلاتی و روستایی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم اتخاذ گردید که اهم آنها به قرار زیر است :

۱ - راه شبکه یا همان خرمن یری که ۴۷ کیلومتر بوده و ۱۷ کیلومتر آن آسفالت ریزی شده و مابقی همچنان متوقف شده است که اگر این پروژه راه اندازی شود نزدیک به ۲۰ روستا از این پروژه بهره مند خواهند شد لذا مقرر گردید این مسیر   جزاولویت های  شهرستان قرار گرفته و سریعا پیگیری های لازم برای شروع این عملیات انجام شود .

۲ - مقرر گردید پیگیری های لازم برای عملیاتی شدن پروژه راه روستای ترکمه که پیمانکارش مشخص و زیرسازی شده و هنوز اجرایی نشده است انجام شود .

۳ - مقرر گردید پروژه ادامه آسفالت راه روستای قلعه جوق تا روستای آغبلاغ چمنلو که ۱۷ کیلومتر بوده و فقط ۴ کیلومتر آن آسفالت گردیده است در اولویت کاری امسال قرار گیرد .

۴ - پروژه راه روستای دانالو یا همان جاده خاکی قلیشلانمیش که یکی از پروژه های بسیار مهم برای شهرستان بوده و نزدیک به ۴ کیلومتر می باشد که اگر اجرایی شود کمک زیادی در بحث ترافیک به شهرستان خواهد نمود که متاسفانه هنوز عملیاتی نشده و یکی از مطالبات اصلی مردم می باشد که مقرر گردید جزو اولویت ها باشد .

۵ - سه راهی هندوار یکی از مکان های بسیار حادثه خیز شهرستان می باشد که روشنایی این مکان باید سریعا تقویت شود .

۶ - بحث بهسازی و آسفالت راه روستای هندوار که ۹۰۰ متر می باشد باید سریعا اقدام شود .

۷ - راه روستایی قره خاچ یکی از  مهمترین راه های گردشگری شهرستان بوده که مقرر شد خط کشی این مسیر جز برنامه های فوری اداره کل راهداری قرار گیرد

🔹فرماندار ماکو  در ادامه این جلسه خواستار هرچه سریعتر عملیاتی شدن این پروژه ها شد و گفت : امیدواریم که در سالجاری مصادیق عینی عملیاتی شدن این پروژه ها را مشاهده نمائیم .

# نظر : 0