معاون فرماندار ماکو در جلسه ثبت وقایع حیاتی  :

میزان افزایش طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان ماکو ، نیازمند بررسی و ارائه راهکار مناسب در کارگروه های تخصصی است

میزان افزایش طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان ماکو ، نیازمند بررسی و ارائه راهکار مناسب در کارگروه های تخصصی است

چهارمین جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان ماکو ، به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی در این جلسه یا تسلیت شهادت سردار مجاهد سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در عملیات تروریستی دولت آمریکا و جان باختن تعدادی از هموطنانمان در مراسم بدرقه این شهید والامقام و حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت : تاثیر و جایگاه ثبت به موقع وقایع حیاتی (ولادت ، فوت ، طلاق و ازدواج) در برنامه ریزی های کلان کشور در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی بر هیچ کسی پوشیده نیست و از این حیث از اهمیت ویژه ای برخوردار است . 

معاون فرماندار ماکو با اشاره به آمار ثبت احوال در خصوص میزان ازدواج و طلاق صورت گرفته در 9 ماهه امسال گفت : از ابتدای امسال تاکنون 602 مورد ازدواج و 136 مورد طلاق در دفاتر به ثبت رسیده است که متاسفانه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد افزایش 28/3 درصدی طلاق و کاهش 4/1 درصدی ازدواج هستیم . 

وی خاطر نشان ساخت : میزان افزایش طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان ماکو ، نیازمند بررسی و ارائه راهکار مناسب در کارگروه های تخصصی است ، تا بتوان با استفاده از ظرفیت های موجود به امر ازدواج آسان و کاهش طلاق در جامعه کمک کرد . 

قربانی با تاکید بر ضرورت همکاری تمامی دستگاه های عضو با ثبت احوال افزود : آمار و نتایج صحیح حاصله می تواند در توسعه و پیشرفت رو به رشد شهرستان در تمامی حوزه ها تاثیرگذار باشد . 

مختارزاده رئیس ثبت احوال ماکو هم در این جلسه با ارائه گزارشی از میزان ولادت و فوت در شهرستان گفت : در 9 ماهه امسال 334 مورد فوت و 1568 مورد ولادت ثبت شده است . 

وی از مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط که وظیفه اعلام وقایع حیاتی را دارند خواست ، با توجیه نیروهای تحت امر خود در اعلام به موقع آمار اهتمام جدی داشته باشند . 

در ادامه این جلسه اعضای شورای ثبت وقایع حیاتی نکته نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون مطالب مطروحه بیان نمودند .

# نظر : 0