فرماندار شهرستان ماکو :

با شیوع سویه امیکرون کرونا در تعدادی از کشور ها ، تشدید مراقبت های مرزی باید بیش از پیش در دستور کار دستگاههای متولی قرار بگیرد

با شیوع سویه امیکرون کرونا در تعدادی از کشور ها ، تشدید مراقبت های مرزی باید بیش از پیش در دستور کار دستگاههای متولی قرار بگیرد

🔹 صبح امروز جلسه پنجاه و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مبارزه با کووید ۱۹ شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور دکتر انتظار مهدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد .

🔹به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو؛ علی محمدی ایروانلو در این جلسه با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، امیکرون به عنوان سویه نگران‌کننده بیماری کرونا طبقه‌بندی شده و این باور وجود دارد جهشی که این‌بار در ویروس کرونا رخ داده موجب شده تا انتقال آن بسیار سریع‌تر از نسخه‌های قبلی باشد گفت : با توجه به مرزی بودن شهرستان ماکو و همچنین فعالیت شبانه روزی گمرک بازرگان ، لازمست تشدید مراقبت های مرزی بیش از پیش در دستور کار دستگاههای متولی قرار بگیرد .

🔹 فرماندار ماکو با تاکید بر لزوم اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تشدید مراقبتهای مرزی اظهار داشت : قرنطینه موقت و انجام تست کرونا در سه نوبت از مسافرین ورودی به کشور از مبداء کشور های درگیر امیکرون از جمله مصوبات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا است که وظایف هر یک از دستگاه های مستقر در مرز به تفصیل آمده است ولی لازمه اجرای آن همکاری بین اعضای ستاد و همچنین تامین منابع مالی مورد نیاز از سوی متولیان امر است ‌.

🔹دکتر رسول انتظار مهدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هم در این جلسه با تقدیر از اقدامات ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا گفت : متخصاصان امر به لحاظ ماهیت ناشناخته و پیچیده امیکرون هنوز به نتیجه واحد در خصوص راهکارهای مقابله با آن نرسیده اند و آخرین یافته ها نشان دهنده واکسن گریز بودن و پیشرفت شیوع ویروس در ریه های فرد مبتلاء می باشد که بسیار نگران کننده است .

🔹 وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان گفت : خوشبختانه هیچ مشکلی در تامین واکسن نداریم و شهروندان می توانند به اختیار نوع واکسن را انتخاب نمایند ولی متاسفانه میزان پوشش واکسیناسیون در شهرستان ماکو نسبت به شهرستان های همجوار از درصد پایین تری برخوردار است که باید اقدامات تشویقی از سوی متولیان فرهنگی صورت پذیرد . 

🔹 حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت گفت : اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است بر هیچ کسی پوشیده نیست و این موضوع همواره مورد تاکید ائمه معصومین(ع) بوده و در احادیث مختلف به آن پرداخته شده است .

🔹 وی افزود : استفاده از ماسک ، حفظ فاصله اجتماعی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله موارد مهمی است که میتوان از آن برای پیشگیری بهره برد و لازمست شهروندان نسبت به این مهم اهتمام جدی داشته باشند . 

🔹 دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو و دبیر ستاد مقابله با کرونا  با بیان گزارش آماری آخرین وضعیت بیماری در شهرستان ، کل موارد مثبت بیماری را  ۱۶۲۵۳ مورد ، تعداد بستری در بیمارستان ۲۱ نفر  و موارد فوتی در شهرستان را با نرخ رشد ۲ درصد ۱۸۳ نفر اعلام نمود . 

🔹دکتر صمدی با اعلام پوشش ۷۹ درصدی جمعیت روستایی و عشایری و ۹۵ درصدی دانش آموزی گفت : تا کنون ۱۲۵۹۷۵ دوز واکسن در ۴۵ مرکز واکسیناسیون شهرستان ماکو تزریق شده است که از این تعداد ۶۹۹۱۲ دوز مربوط به مر تبه اول ۵۵۵۳۵ دوز مربوط به نوبت دوم و ۵۲۸ دوز مربوط به نوبت سوم است . 

🗓 ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

@PadDolat_Maku

# نظر : 0